A stablecoinpiac jelenleg jelentős változáson megy keresztül, mivel a nagy halak likviditási válság közepette elidegenítik a Binance USD (BUSD) tokenek állományát.
Ezt a tendenciát a forgalomba kerülő új BUSD kínálat hiánya váltotta ki, amihez a forgalomban lévő kínálat erőteljes csökkenése társul, miután a Paxos megkapta a Securities and Exchange Commission (SEC) által kiadott Wells Notice-ot.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A BUSD piaci kapitalizációja az amerikai SEC Wells Notice közzétételének bejelentése következtében visszaesett.
Emiatt a forgalomban lévő tokenek száma gyorsan csökkent, annak ellenére, hogy a visszaváltott tokenek száma nőtt.
A Paxos a szabályozó hatóságok miatt kénytelen volt leállítani az új tokenek kibocsátását, ugyanakkor a BUSD visszaváltása iránt megnőtt a kereslet.
A WhaleStats legfrissebb adatai szerint a top 100 BNB bálna folyamatosan csökkenti Binance USD állományát a kriptovaluta eladásával.
Az elmúlt hét folyamán a bálnák átlagos heti kivonási összege meghaladta a 2 millió dollárt.
A közelmúltbeli stablecoin-válságban az amerikai szabályozó hatóságok gyors lépéseket tettek a digitális valutapiacba vetett bizalom helyreállítása érdekében.
A válságot az a hír váltotta ki, hogy az amerikai dollárhoz kötött USDC stabilcoin tartalékainak egy részét a Silicon Valley Bankban tartották.
Ez a hír aggodalomra adott okot az USDC stabilitásával kapcsolatban, és az értéke a kötés alá esett, ami hullámzó hatást váltott ki az egész digitális pénzpiacon.
A válság által érintett másik stablecoin a DAI volt, amelyet részben USDC, valamint más digitális valuták fedeznek. A válság következtében a DAI értéke szintén a rögzített értéke alá esett, ami további instabilitást okozott a piacon.
Az amerikai szabályozó hatóságok azonban gyorsan közbeléptek, hogy enyhítsék a válság hatásait.
Bejelentették a Silicon Valley Bank (SVB) és a Signature Bank valamennyi betétesének védelmét szolgáló intézkedéseket, miután nemrégiben bezárták a bankokat.
Ezen intézkedések célja az volt, hogy helyreállítsák az amerikai pénzügyi rendszer stabilitásába vetett bizalmat, és megakadályozzák a stabilcoinok értékének további csökkenését.
A szabályozó hatóságok gyors lépéseket tettek a Silicon Valley Bank betéteseinek teljes körű védelmének biztosítása érdekében, miután a bankot bezárták FDIC ellenőrzése alá helyezték.
Az FDIC ( Szövetségi Betétbiztosítási Társaság) egy amerikai kormányzati ügynökség, amely biztosítást nyújt a betéteseknek arra az esetre, ha bankjuk csődbe megy.
Olvastad már? Az USA-ban közel 190 bankot fenyeget az értékvesztés potenciális kockázata
Kiemelt kép:
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.