Miller szerint a Bitcoin „a Fed nélkül és mindenféle beavatkozás nélkül működött” a piaci zavarok idején, és arra a következtetésre jutott, hogy „ez egy biztosítási kötvény, ahogy én látom”.
Bill Miller a Miller Value Partners befektetési cég milliárdos alapítója és befektetési igazgatója azt mondta, hogy a Bitcoint (BTC) a „pénzügyi katasztrófa elleni biztosításnak” tekinti.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A „Richer, Wiser, Happier” podcast május 24-i epizódjában Miller a kriptopénz mellett állt ki, amely szerint egy olyan eszköz, amellyel a konfliktusba kerültek mégis hozzáférhetnek a pénzügyi termékekhez.
Példaként hozta fel a pénzügyi infrastruktúra összeomlását Afganisztánban az Egyesült Államok 2021 augusztusában bekövetkezett kivonulása után.
„Amikor az Egyesült Államok kivonult Afganisztánból, a Western Union leállította az oda irányuló átutalások küldését, vagy az Afganisztánból történő utalások fogadását, de ha volt bitcoinod, akkor minden rendben volt. A bitcoinod ott van. Bárkinek elküldheted a világon, ha van telefonod”.
Miller szerint vannak példák arra, hogy a kriptó hogyan működhet biztosításként, hiszen, ahogy fogalmazott, „nem kell, hogy minden vagy semmi legyen.” Megjegyezte, hogyan teljesített a bitcoin a világjárvány korai szakaszában és mi volt a Federal Reserve reakciója erre:
„Amikor a Fed közbelépett, és elkezdte lőni a pénzkínálatot, és lényegében a jelzálogkamatlábakat mentette meg […], a Bitcoin jól működött. Nem volt roham a bitcoin ellen. A rendszer működött a Fed nélkül és mindenféle beavatkozás nélkül. Mindenki megkapta a bitcoinját, az árfolyam kiigazodott, majd amikor a bitcoinosok rájöttek, hogy »Várj, úton van az infláció«, a Bitcoin az egekbe szökött.”
„Ez egy biztosítási kötvény, ahogy én látom” – tette hozzá.
Professzionális Copy Trading a Bitget-től! Próbáld ki!
Miller megcáfolta Warren Buffett közelmúltbeli Bitcoin-kritikáját is, amelyben a milliárdos befektető közismerten megjegyezte, hogy a kriptopénz „nem termel semmit”, és ő még 25 dollárért sem venné meg a világ összes bitcoinját.
„Azt mondta, hogy a Bitcoin nem egy termelő eszköz, ezért nem tudja értékelni. Ez így van rendjén. Ha az egyetlen dolog, amit értékelni tudsz, azok a produktív eszközök, akkor senki sem kényszerít arra, hogy megvedd, igaz? Szóval hagyd figyelmen kívül.”
Később kiegészítette megjegyzését, hozzátéve, hogy „a befektetés célja nem a termelőeszközök birtoklása, a cél a pénzkeresés.”
Miller híres arról, hogy olyan portfóliót kezelt, amely 1991 és 2005 között 15 egymást követő évben folyamatosan felülmúlta az S&P 500 index hozamát. A bitcoin pártolásáról is ismert, és nettó vagyonának felét januárban az eszközbe fektette.
Amikor megkérdezték, hogy még mindig tartja-e ezt a pozíciót, Miller megerősítette, hogy pénzének körülbelül „40-50%-a” az Amazon részvényeiben van, és a Bitcoin-állománya „körülbelül ugyanannyi, mint az Amazoné,” hozzátéve, hogy nettó vagyonának 80%-a megoszlik a két eszköz között.
Miller Mike Novogratz, a Galaxy Digital kriptoeszköz-kezelő cég alapítójának karján található Terra-tetoválásról is beszélt:
„Valaki küldött nekem egy képet Mike Novogratzról, ahol hónapokkal ezelőtt egy LUNA-tetoválást csináltatott a karjára a Holdra üvöltő farkasról. Ez hatalmas. Olyan, hogy hoppá, talán egy bitcoint kellett volna a karodra csináltatnod, az egy kicsit tartósabb lenne, mint ez.”
Novogratz azt mondta, hogy a tetoválás „állandó emlékeztető lesz arra, hogy a kockázati befektetésekhez alázatra van szükség,” mivel a Galaxy Digital 300 millió dolláros veszteséget könyvelt el a LUNA-befektetésein.
„Sajnáltam őt, amikor láttam egy történetet, hogy valami 10 milliárd dollárról 2 milliárd dollárra ment le” – mondta Miller – „Igen, ez tényleg tragikus.”
Olvastad már? JPMorgan: inkább a kriptó, mint az ingatlan
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!