Az USA elnöke Biden nemrégiben úgy nyilatkozott a G7 csúcstalálkozó egyik rendezvényén, hogy ő személy szerint nem örül a republikánusok új törvényjavaslatának az adósságplafon emeléséről, mert elfogadhatatlan feltételeket tartalmaz.
Biden szerint, ha az új megállapodás érvénybe lépne, akkor a vagyonadóra kötelezettek és a kriptokereskedők kedvezményeket kapnának, miközben lennének, akik elesnének az ételtámogatástól.
A kriptokereskedőkre vonatkozó kedvezmény a már régóta létező veszteségleírást jelenti.
Mikor az USA-ban kiszámítják a befizetendő adót, akkor abba beleszámít, a befizetendő összeget csökkenti a kereskedés során realizált veszteség.
A gyakorlatban ez úgy működik, hogy ha egy hodler az aktuálisnál magasabb áron vásárolt kriptopénzt, akkor azt eladva, a keletkező veszteséget leírhatja az adóból.
Természetesen rögtön ezután vissza is vásárolhatja ugyanazt a mennyiséget, sőt ez előírás is, mégpedig 30 napos határidővel.
Ez a dolog amúgy nem a kriptoipar sajátossága, a részvényekre és a többi pénzügyi eszközosztályra is érvényes már régóta.
A Demokrata párt nem akarja, hogy ezt a kedvezményt igénybe vehesse az, aki befektette a pénzét, ráadásul ki is bővítenék a megszüntetett lehetőségek körét.
A tőzsdei veszteségek leírásának a leállítása mellett a párt az ingatlankereskedőkre vonatkozó adójóváírást is megszüntetné. Ezzel éves szinten akár 40 milliárd dollárhoz is juthatna az USA a többlet adóbevételből.
A Republikánus Párt elutasította ezt az ajánlatot. A Fehér Ház szóvivője, Kevin McCarthy elmondta, az adósságplafon jelenlegi helyzete elsősorban nem a bevételekhez köthető problémákból származik, hanem a költekezésből.
A Biden-kormány hatalmas összeget költött el a járványügyi intézkedések óta.
Ezt viszont azzal indokolják, hogy az előző kormányok túl sok adókedvezményt kaptak, és ezek az adókedvezmények jelentős hatással vannak a költségvetési bevételekre.
A Republikánus Párt elképzelései alapján 4,8 billió dolláros költségvetési hiánynál járnak, így abba kellene hagyni a költekezést, hogy leállíthassák az adósság növekedését.
Ezzel viszont nagyban befolyásolnák, hogy a szövetségi hivatalok mennyi pénzt kapnak. Ha a Kongresszus nem emeli meg az adósságplafont, akkor az USA már júniusban részben fizetésképtelenné válhat.
Az adósságplafont 1917-ben találták ki, hogy pontosan mennyi államadósságot halmozhatnak fel a politikusok, és azóta mindig megemelik, mikor elérik a limitet.
Olvastad már? A Bitcoin veszélyben? Michael J. Kramer sokkoló összeomlást jósol
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!