Az egyik vezető játékfejlesztő platform, a Unity nyitott a web3 felé, és közvetlenül elérhetővé tette az olyan web3-as alkalmazásokat, mint például a Metamask, vagy az Uniswap.
Az új funkció segítségével a fejlesztők egy helyen, biztonságos módon férnek hozzá a decentralizált lehetőségekhez, hogy felhasználják a technológia elemeit a saját alkalmazásaikban.
A blokkláncos eszközök segítségével új típusú játékokat hozhatnak létre, és olyan megoldásokat tudnak alkalmazni, amelyek nem működhetnek a hagyományos fejlesztési módokon belül.
It has come 🎮
The launch of the MetaMask SDK in the Unity Asset Store will allow devs to connect their games to the 🦊 wallet, enabling users to interact with web3-enabled features within the game itself. Get ready for a whole new level of gameplay!
🔗https://t.co/4JCvdhDtFF pic.twitter.com/gj001jH6ij
— MetaMask 🦊💙 (@MetaMask) February 28, 2023
A Metamask a hivatalos bejelentésében kiemelte, hogy az integráció a Unity rendszerébe sokkal könnyebbé teszi a fejlesztők számára, hogy új, innovatív felhasználói élményeket hozzanak létre.
„A játékipar fejlődése gyors, és a web3-as játékok területe jelentős mennyiségű befektetést kap.”
Mit hoz a web3 a Unity számára?
A Unity számára nagy előrelépést jelent, hogy a platformját megnyitja a web3-as eszközök, a decentralizált appok és a blokkláncos játékok számára.
Ezután a fejlesztők sokkal könnyebben hozzáférhetnek különböző játékfejlesztési lehetőségekhez, amelyekkel interaktív játékokat hozhatnak létre.
A Unity közreműködésével sokkal gyorsabban és hatékonyabban tudják a decentralizált technológiákat bevezetni a saját alkalmazásaikban.
Ezzel a lépéssel még tovább terjed a blokkláncos játékok területe, egyre több felhasználót tudnak elérni.
A szakértők szerint a decentralizált játékok és az appok potenciálisan forradalmasíthatják a játékipart, és alapjaiban változtathatják meg, hogy hogyan működnek a különböző virtuális eszközök, és a játékokon belüli erőforrások.
Az egyik web3-as játékplatform, a Joyride a tervei szerint mihamarabb lehetővé akarja tenni, hogy a fejlesztők játékokat tudjanak készíteni az Ethereumra, mégpedig egyszerűbben, mint valaha.
A cég tavaly márciusban 14 millió dollár befektetői tőkéhez jutott, és ezt a már említett tervek megvalósítására kívánja fordítani.
Hasonló összeget, 19 millió dollárt kapott a nagybefektetőktől a blokkláncos infrastruktúrával foglalkozó vállalkozás, a ChainSafe még tavaly októberben, és az ő legfőbb célkitűzésük is az, hogy a játékaikat össze tudják kapcsolni a Unity rendszerével.
A játékipar számára nagy változásokat hozhatnak ezek a lépések, a fejlesztők sokkal magasabb szintű felhasználói élményt tudnak elérni a különböző decentralizált technológiák használatával.
Olvastad már? A Bitcoin „milliomosok” száma 140%-kal nőtt
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!