Úgy tűnik, a Bitcoin mostanában nem találja az irányt. Április 9. óta szűk sávban mozog, 83.000 és 86.000 dollár között, mintha az egész piac visszatartaná a lélegzetét, amíg tisztább képet nem kap Trump gazdasági terveiről.
A 200 napos mozgóátlag pedig olyan, mint egy kőfal, egyszerűen nem enged tovább. Adja magát a kérdés, mi tartja vissza a piacot?
Trump és a vámháború
Az egész bizonytalanság a Trump-féle vámok körüli üzenetváltásokból ered. Egyik nap azt hallani, hogy az okostelefonok és a félvezetők mentesülnek a vámok alól, másnap meg visszavonják ezt.
Ez a folyamatos irányváltás csak fokozza a zűrzavart, márpedig a piacok utálják a bizonytalanságot.
Olyan ez, mintha bekötött szemmel próbálnánk átjutni egy aknamezőn. Ha a vámok életbe lépnek, az nemcsak a tech cégeket, hanem a kriptós infrastruktúrát is megzavarhatja. Szóval a helyzet egyre kuszább.
Igen vagy nem?
Április 11-én a Bitcoin szárnyalni kezdett, miután Trump bejelentette a vámkönnyítéseket. Örült is a piac.
De április 13-án Howard Lutnick kereskedelmi miniszter közölte, hogy ezek csak ideiglenesek. A piac értelemszerűen ennek már annyira nem örült.
Trump pedig hozzátette, hogy a konkrét vámtarifákat csak a jövő héten jelentik be, némi mozgástérrel egyes cégek számára. Az egész úgy néz ki, mint valami politikai pingpongmeccs.
A Kobeissi Letter szerint már az elején félreértések voltak, így most a befektetők kivárnak, nem tudni, érdemes-e venni vagy inkább eladni kellene.
Here's exactly what happened with tariff exemptions:
The White House published a note titled "Clarification of Exceptions Under Executive Order 14257" on April 11th.
Certain goods were apparently NEVER supposed to be subject to the "reciprocal tariffs" announced on April 2nd.… pic.twitter.com/msktTOEHXF
— The Kobeissi Letter (@KobeissiLetter) April 13, 2025
Kulcsszintek között vergődve
Technikai szempontból is elég kellemetlen a helyzet. A Bitcoin a 84.400 dolláros, 50 napos mozgóátlag és a 87.500 dolláros, 200 napos mozgóátlag közé szorult.
Olyan, mintha két szikla közé szorult volna, és mindannyian érezzük a nyomást.
Az RSI is pont középen áll, ami azt mutatja, hogy bikák és medvék folyamatosan huzakodnak.
Ahhoz, hogy a Bitcoin kitörjön ebből a helyzetből, át kell törnie a 200 napos mozgóátlagot, és utána 90.000 dollárnál várja az első komolyabb ellenállás.
Ha viszont az 50 napos mozgóátlag alá esik, akkor jöhet egy nagyobb korrekció.
A likvidációs hőtérkép is árulkodó, a 200 napos mozgóátlag környékén rengeteg eladási megbízás van, míg az 50 napos szint alatt sok a vételi pozíció.
Úgy tűnik, az egész piac megdermedt, mindenki azt várja, hogy végre valami mozgás történjen. De hogy mikor szabadul fel a fék? Ma? Vagy majd csak később?
Olvastad már? A Bitget ökoszisztémája 20 millió új felhasználóval bővült az első negyedévben, miközben a spot piac 159%-kal nőtt a platformon
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.