Egy texasi férfi beperelte az OpenSea-t egy olyan programhiba miatt, amelynek köszönhetően nagy értékű NFT-ket a piaci ár töredékéért adtak el.
A férfi akaratlanul 0,01 ETH-ért – ami körülbelül 26 dollárnak felel meg – adta el a Bored Ape NFT-jét, beperelte az OpenSea-t, azt állítva, hogy a platform tudott egy olyan hibáról, amely lehetővé tette a hackerek számára, hogy jóval a piaci ár alatt vásároljanak NFT-ket.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A texasi szövetségi bíróságon benyújtott panaszában Timothy McKimmy azt állítja, hogy ő a jogos tulajdonosa a Bored Ape #3475-ös számú Bored Ape-nek – egy 10.000 darabos, népszerű NFT kollekciónak, amely a Bored Ape Yacht Club néven ismert.
Azt állítja, hogy nem ajánlotta fel eladásra a tokent, és hogy az NFT-t „ellopták” – és hogy a „vevő” azonnal továbbadta 99 ETH-ért (mai árakon 250 000 dollárért).
McKimmy szerint a szóban forgó majom a ritkaságot tekintve a felső 14. percentilisben van, és lényegesen ritkább, mint az, amelyet Justin Bieber nemrég 1,3 millió dollárért vásárolt.
A károsult most „a Bored Ape visszaszolgáltatását […] és/vagy 1 millió dollárt meghaladó kártérítést” követel.
McKimmy – akinek LinkedIn-profilján egy texasi vasércvállalat vezérigazgatójaként szerepel – azt állítja, hogy az OpenSea tudott a hibáról, amelyről a média széles körben beszámolt, de a profit érdekében nem volt hajlandó leállítani a kereskedést.
„Ahelyett, hogy leállította volna a platformját, hogy kezelje és kijavítsa ezeket a biztonsági problémákat, az alperes folytatta a működését. Az alperes kockáztatta a felhasználók NFT-inek és digitális trezorjainak biztonságát, hogy továbbra is zavartalanul beszedje minden tranzakció 2,5%-át” – állítja a panasz, amelyben gondatlansággal és szerződésszegéssel vádolja az OpenSea-t.
McKimmy továbbá azt állítja, hogy többször is megpróbálta megoldani a problémát az OpenSea-val.
A vállalat, állítása szerint, közölte vele, hogy „aktívan vizsgálja” az esetet, de ennél többet nem tett.
Messze nem ő az egyetlen ebben a helyzetben. Januárban az OpenSea nagyjából 1,8 millió dollár visszatérítést adott ki a hiba által érintett felhasználóknak, bár továbbra sem világos, hogy a vállalat pontosan hogyan kezeli a visszatérítéseket és határozza meg ezek összegét.
McKimmy panasza az NFT-fórumokon folytatott beszélgetésekre hivatkozik, amelyek szerint az OpenSea megkereste a hiba más áldozatait, és felajánlotta nekik az „alsó árat” (a legalacsonyabb árú eszköz egy adott NFT-gyűjteményben), még akkor is, ha az adott NFT-jük többet ér – és csak addig, amíg alá nem írnak egy titoktartási megállapodást.
Az OpenSea nem válaszolt azonnal a McKimmy állításaival kapcsolatos megkeresésre.
A pénteken benyújtott keresetet továbbiak követhetik. Egy másik ügyvédi iroda panaszokat gyűjt más OpenSea-ügyfelektől, akik a hiba miatt elvesztették az NFT-ket, azzal a céllal, hogy csoportos keresetet nyújtsanak be.
McKimmy eközben azt állítja, hogy a per egyik célja, hogy az OpenSea-t a biztonsági gyakorlatának szigorítására kényszerítse.
„A felperes azért indítja ezt a pert, hogy megvédje az NFT-tulajdonosok érdekeit, akik a világ különböző országaiban élnek és az alperes platformját használják. A felperes azért indítja ezt a pert, hogy rákényszerítse az alperest, hogy megfelelő biztonsági intézkedéseket vezessen be, és kezelje a felületének ismert hiányosságait.”
A per az OpenSea, a világ legnagyobb NFT platformjának nehéz időszakában érkezik.
A hiba felfedezése előtt, amely lehetővé tette, hogy az emberek értékes NFT-ket vásároljanak akár 0,01 ETH-ért, egy vezető beosztású vezető lemondott a bennfentes kereskedelemmel kapcsolatos vádak miatt.
Eközben a hétvégén újabb ellentmondás merült fel egy adathalász-kampány kapcsán, amelynek során az OpenSea ügyfelei elvesztették NFT-iket – a vállalat szerint ez a helyzet nem a platform sebezhetőségéből adódik.
Olvastad már? Mythical Beings nyereményjáték a Kriptoworldön
Forrás: decrypt.co
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!