A kriptoközösségben viszonylag nagy hullámokat vert fel a hír, amely alapján a Zcash egyre centralizáltabb, hiszen a Viabtc jelenleg a bányászati hashráta 53%-át irányítja a hálózaton.
A hír szeptember 19-én kapott nagyobb figyelmet, holott pár nappal előtte a Coinbase is kiadott egy elemzést, amely a Zcash bányászatával, és a kockázatokkal foglalkozik, amelyet annak a centralizációja okozhat.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A jelentésben a Coinbase részletesen elemzi a kialakult helyzetet, és megosztották azt is, hogy közvetlenül a Zcash egyik fejlesztőcsapatával is felvették a kapcsolatot.
Hogy a felhasználói pénzek esetén ne merülhessenek fel problémák.
A tőzsde több intézkedést is hozott, például inaktiválta az azonnali piaci megbízásokat, és mostantól kizárólag limit áras kereskedésre nyílik mód a Zcash esetén.
„A Zcash esetében 100 konfirmációra növeltük a határértéket, hogy csökkenthessük a dupla költés vagy más csalások esélyét. A befizetési időtartam így 40 percről körülbelül 2 és fél órára emelkedik.”
A Coinbase bejelentését követően az Electric Coin Co az X-en osztota meg a követőivel, hogy ők is szembesültek ezzel a problémával.
„Az ECC tudatában van a problémának, és egyeztetésekbe kezdtünk a Coinbase, a Viabtc, és a Zcash biztonsági csapatával is. A Zcash viszont decentralizált nyílt forráskódú, nyilvános hálózattal. Nincs vezető fejlesztő, nincs kibocsátó, és nincs cég sem mögötte.”
Az ECC szerint a legnagyobb gondot most az okozza, hogy így kérdésessé válik a végleges elszámolás a hálózaton, hiszen a többségi hashrátával rendelkező pool bármikor felülírhatná az egészet.
The problem is caused by a lack of finality, which affects all proof-of-work blockchains. Our Trailing Finality Layer (TFL) proposal is intended to fix that by providing finality for Zcash. https://t.co/0u1h7uwANd
— Electric Coin Co. (@ElectricCoinCo) September 19, 2023
Az ECC elmondása alapján ez a probléma minden proof-of-work blokklánc esetében fennáll, és egy második rétegű megoldással lehetne orvosolni ezt a helyzetet.
Hosszabb távon pedig a cég úgy véli, a proof-of-stake irányítási rendszerre való átállás lehet a legjobb megoldás, a közbeeső időben pedig egyfajta pow-pos hibrid rendszert alkalmazhatnának, amíg a fejlesztők kidolgozzák, hogy hogyan lehet a végleges elszámolásokat lehetővé tévő protokollt megbízhatóan bevezetni a hálózatra.
Olvastad már? Napokon belül lezárul a Wall Street Memes gyűjtése – Nincs vesztegetni való idő
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.