Az Egyesült Államok dollár (USD) inflációja 2,6%-ra nőtt októberben, ezzel megszakítva az előző nyolc hónap csökkenését.
Ugyanebben az időszakban a Bitcoin (BTC) új történelmi csúcsokat ért el, ami új kérdéseket vet fel: vajon újra összekapcsolódik a részvénypiac és a kriptopiac?
Infláció és a Bitcoin csúcspontjai
Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala által közzétett adatok szerint a fogyasztói árindex (CPI) éves bázison számított változása októberben 2,6%-ra emelkedett.
Ez a növekedés azt jelzi, hogy a dollár vásárlóereje csökken, ami a fogyasztói árak emelkedésével jár.
Az infláció lassulása március és szeptember között tartott, ami arra késztette az amerikai jegybankot, hogy szeptemberben kamatot csökkentsen.
A kamatcsökkentések hatására a Bitcoin ára és a Wall Street részvényei is emelkedni kezdtek.
Az S&P 500 index és más főbb részvényindexek új csúcsokat értek el az elmúlt két hónapban.
A november 5.-i amerikai választásokat követően a Bitcoin árfolyama szárnyalni kezdett, és szerdán átlépte a 93.000 dollárt, új történelmi csúcsot állítva be.
A defláció vége és a Bitcoin jövője
Az infláció március és szeptember között 3,5%-ról 2,4%-ra csökkent, ez idő alatt az S&P 500 8,59%-ot emelkedett, míg a Bitcoin 1,53%-os visszaesést mutatott.
Most, hogy az infláció ismét emelkedő pályára állt, sok elemző azt várja, hogy a Bitcoin ára tovább fog növekedni, új csúcsokat elérve.
A Santiment elemzői szerint 2025-re a Bitcoin ára mélyen a hat számjegyű tartományba kerülhet, akár 150.000 és 200.000 dollár közötti szinteket is elérve.
A VanEck elemzői már tavaly decemberben 100.000 dolláros árfolyamot jósoltak 2024 végére, és jelenlegi teljesítménye alapján a Bitcoin elérheti ezt a célárat a várt időkereten belül.
Újra összekapcsolódik a részvény- és kriptopiac?
Ahogy a dollár többletnyomtatása a piacok széles körében emelkedést okoz, úgy a Bitcoin és a részvények ármozgása ismét kezd összekapcsolódni.
A 30 napos BTC Pearson-korreláció szeptember 26-án elérte a 44 hónapos csúcsot 0,89-en, majd november elejére 0,49-re esett vissza.
Az inflációs adatok közzététele után azonban ismét 0,80-ra nőtt. Az egyik ok az lehet, hogy ugyanazok az intézményi befektetők vásárolnak Bitcoint és részvényeket is.
Lark Davis, a népszerű Bitcoin-elemző megjegyezte:
„A BlackRock továbbra is vásárol.”
November 6. és 13. között Wall Street 4,73 milliárd dollár értékben adott el Bitcoin ETF-eket.
Bár csütörtökön 400 milliárd dollár nettó kiáramlást tapasztaltak, a BlackRock befektetői 126 millió dollár értékben vásároltak fel Bitcoint, kihasználva az árfolyam esését.
Ahogy egy Ethereum-elemző megjegyezte: „A BlackRock pontosan tudja, mit csinál.”
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Anthony Pompliano: „Globális verseny zajlik a Bitcoinért”
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.