Az Egyesült Államok kormányának döntése, miszerint 1,9 milliárd dollár értékű Bitcoint utal át a Coinbase-re, több szakértő szerint is megkérdőjelezhető lépés.
Jason Lowery, az amerikai Űrhaderő őrnagya és a Softwar című könyv szerzője kemény kritikát fogalmazott meg, kijelentve, hogy nincs az az ár, ami indokolttá tenné az állami Bitcoin-eladásokat.
Kritikák kereszttüzében
Lowery szerint ez egy hatalmas stratégiai hiba, és úgy véli, a kormány nem érti, mit birtokol, és ennek jelei most egyértelműen megmutatkoznak.
„Fogalmuk sincs, hogy mi van a kezükben, és ez most nyilvánvaló lett.”
Lowery még a híres 1933-as 6102-es számú elnöki rendeletre is utalt, amely megtiltotta az arany felhalmozását.
Ezzel arra célzott, hogy hasonló megbánás érheti a kormányt, ha most eladja a Bitcoinját.
Miért adják el?
A kormány körülbelül 19.800 BTC-t utalt át a Coinbase Prime egyik letéti címére, ami heves találgatásokat indított arról, hogy ezek az átutalások valóban eladások, vagy csak letéti és konszolidációs műveletek.
A Coinbase vezérigazgatója, Brian Armstrong is osztotta Lowery aggodalmait, jelezve, hogy az eladás rossz döntés lehet.
Toby Cunningham, a kripto oktató, humorosan megjegyezte, hogy a piac nem fog habozni.
„Ha elég ostobák ahhoz, hogy eladják (márpedig tudjuk, hogy a kormányok néha azok), a piac azonnal felszívja ezt a kínálatot.”
Más megfigyelők pedig politikai felhanggal illették a lépést, azt sugallva, hogy a jelenlegi adminisztráció szándékosan okoz kárt az országnak, mielőtt leköszön.
Eladás, konszolidáció vagy csak letét?
Az idei év során az amerikai kormány összesen 25 999 BTC-t, mintegy 2,49 milliárd dollár értékben utalt át a Coinbase-re.
A Spot On Chain elemzőplatform szerint ezek nem feltétlenül eladások, inkább letéti kezeléssel vagy tárcakonszolidációval kapcsolatos lépések lehetnek.
Gabor Gurbacs, a Tether stratégiai tanácsadója hangsúlyozta, hogy egyelőre nem áll rendelkezésre elegendő információ a tranzakciók pontos céljáról.
Julio Moreno, a CryptoQuant elemzője pedig arra utalt, hogy a legutóbbi átutalásokból valószínűleg csak 10.000 BTC-t adtak el, míg a maradék egy új címre került.
A piac sem maradt közömbös. A Bitcoin ára az átutalás idején közel 3%-kal esett, 94.500 dollár környékére, majd hamar visszakapaszkodott 96.000 dollárra.
Bár a 3%-os esés figyelemre méltó, a Bitcoin piaca már többször is túlélt kétszámjegyű napi árfolyameséseket, és ahogy a közösség mondja: tick-tock, next block – a Bitcoin hálózat tovább működik, mit sem törődve a politikusokkal.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A Bitcoin lassú tempója: Az hosszú távú befektetők a felelősek?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.