Az USA korábbi pénzügyminisztere szerint a növekvő igény miatt emelkedhet a BTC ára

Lawrence Summers, az USA egyik korábbi pénzügyminisztériumi tisztviselője elmondta, a BTC „itt fog maradni velünk”.

Mostanra a Bitcoin bizonyította, hogy képes rugalmasan alkalmazkodni a piaci változásokhoz, és ellenállónak tekinthető.

Ráadásul mostanra számottevő figyelmet generált mind az intézmények, mind a lakossági befektetők körében. Summers ezt a Bloombergnek mondta el, a Wall Street Week show keretein belül, még a múlt hét végén.
Szóba került az is, hogy egyáltalán buborék-e a BTC vagy sem. Summers szerint árfolyamjóslatokba bocsátkozni nincs értelme, főleg rövid távon, de szemmel láthatóan több intézmény is úgy véli, a bitcoin jó dolog, szóval most már nem valószínű, hogy eltűnne.

„Ha megnézzük, hogy milyen csúcsok és aljak között mozog, és hogyan viselkedik, láthatjuk, hogy a bitcoin reziliens. Láthatjuk, hogy ellenáll a piaci nyomásnak, és ezt az emberek is látják, és beszállnak. Márpedig minden új beszálló, összevetve a véges készlettel, egyértelműen emelkedő hatást gyakorol az árakra.”

Summers jól ismert, és egyben elismert közgazdász, és az USA Pénzügyminisztériuma mellett dolgozott a Világbank vezető közgazdászaként, és a Nemzeti Gazdasági Tanács igazgatójaként is.
A sajtóban egyre gyakrabban adnak hírt arról, hogy a tradícionális pénzügyi szektor nagyágyúi kezdenek egymás után érdeklődni a bitcoin iránt.
Nemrégiben a Guggenheim Partners, egy 295 milliárd dollárt kezelő alap befektetési vezetője, Scott Minerd nyilatkozta azt, hogy szerintük a BTC árfolyama el fogja érni a 400 ezer dolláros szintet.

„Amit most látunk, az az átlagemberek hirtelen támadt érdeklődése. A mostaninál sokkal nagyobb szinte fog beindulni a spekulációs őrület.”
Elon Musk, a Tesla vezetője is nemrégiben nyilatkozott a bitcoinról, hogy mi a véleménye, bár ő szkeptikus azzal kapcsolatban, hogy ez lenne idővel a fő valuta a világon.

„Amit mi pénznek hívunk, az tulajdonképpen csak egy információcsomag, amely az elvégzett munkát rögzíti. Ami valójában számít, az az áruk előállítása, és a szolgáltatások biztosítása. A pénzeket abból a szempontból kell néznünk, hogy milyen módon tudják rögzíteni, és megőrizni ezt az információt. Melyik adja a legkevesebb hibalehetőséget.”

De vajon tényleg csak ennyi lenne a pénz?

Olvastad már? Lyn Alden szerint a bitcoin hosszú távon sikeresebb lehet az ethereumnál

Forrás: decrypt.co
Kiemelt kép: Bitcoin Art

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Új DeFi projekt készül túlszárnyalni az Ethereumot és a Shiba Inut, miközben ára 800%-ot emelkedik

Vendégbejegyzés Miközben a kriptopiac a következő nagy mozgást várja, a DTX Exchange az, amely az utóbbi időben reflektorfénybe került 800%-os áremelkedésével. Bár az Ethereum és a...

Az SEC elállt a Coinbase elleni pertől

A Coinbase vezérigazgatója, Brian Armstrong az X-en jelentette be, hogy az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) elállt a tőzsde elleni pertől. A hír izgalmat váltott...

Egyre több bűncselekményt követnek el kriptovalutákkal Oroszországban

Oroszországban egyre több bűncselekmény kapcsolódik a kriptovalutákhoz – közölte az ország Legfelsőbb Bírósága. Egy nemrég tartott ülésen, amelyen Vlagyimir Putyin elnök is részt vett, Irina Podnoszova,...

A Ripple és Cardano árfolyam-előrejelzés: Kitörés közeleg? Egy új kripto 10-szeres árnövekedést érhet el az AI piac kapcsolatai miatt

Vendégbejegyzés A vezető kriptovaluták, mint a Ripple (XRP) és a Cardano (ADA) az utóbbi időben jelentős volatilitást tapasztaltak. Az XRP árfolyama az elmúlt 30 napban kétszámjegyű csökkenést...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.