Az USA digitális eszközkészletet építene – a Bitcoinnak kellene az élen állnia?

Az Egyesült Államok kormánya egy digitális eszközökből álló tartalék létrehozását fontolgatja, és úgy tűnik, hogy ennek első számú eleme a Bitcoin lehet.

Martins Benkitis, a Gravity Team társalapítója és vezérigazgatója egyetért ezzel, sőt, határozottan állítja, hogy ha egy ország digitális eszközkészletet akar építeni, azt mindenképpen Bitcoinnal kell kezdenie.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Nevezzük nevén a dolgokat

Donald Trump végrehajtási rendelete ugyan még nem tisztázta a részleteket, de az is figyelemre méltó, hogy a dokumentumban nem „Bitcoin tartalékról”, hanem „digitális eszközkészletről” van szó.

Ez a megfogalmazás arra utalhat, hogy a kormány nemcsak a Bitcoint, hanem más kriptovalutákat is bevonhat a készletbe.

Januárban, amikor először felröppentek a hírek arról, hogy az USA más kriptoeszközöket is figyelembe vehet, az kriptoközösségben komoly vitát váltott ki.

A Bitcoin hívei nem örültek ennek, és többek között a Ripple vezérigazgatóját, Brad Garlinghouse-t is bírálták, amiért szerintük ő próbálta eltéríteni a Trump-kormányzatot egy kizárólag Bitcoinra épülő tartaléktól.

Lassan, de biztosan

Sokan úgy vélik, hogy az USA hozzáállásának változása arra utalhat, hogy a későbbiekben más digitális eszközök is bekerülhetnek a készletbe. Benkitis elismeri, hogy ez idővel megtörténhet, de szerinte ezt fokozatosan kell végrehajtani.

Példaként az amerikai tőzsdefelügyelet által bevezetett kriptovaluta-alapú ETF-eket hozza fel, először a Bitcoin ETF-ek jelentek meg, és csak ezután kezdtek el foglalkozni más eszközökkel, mint például az Ethereummal vagy a Solanával.

A szakértők szerint, ha az USA valóban több digitális eszközt is bevonna a készletbe, az jelentős piaci mozgásokat okozhatna.

Benkitis arra figyelmeztet, hogy ez akár jelentős volatilitást is előidézhet, hiszen a befektetők gyorsan reagálnának az új bejelentésekre.

Gondoljunk csak bele, egy kevésbé ismert altcoin akár az egekbe is szökhetne pusztán azért, mert bekerül az amerikai tartalékba, bár ennek esélye egyelőre csekély.

Változó piaci környezet

Trump egyre nyíltabb kriptobarát álláspontja szintén érdekes fejleményeket hozhat. Benkitis szerint ez növelheti a mély likviditás iránti keresletet, vagyis a piaci szereplőknek minden régióban biztosítaniuk kell a zavartalan működést és az árfolyamok stabilitását.

A kiskereskedelmi befektetők szerepe is eltérő a világ különböző részein. Míg a fejlett piacokon az intézményi befektetők dominálnak, addig a feltörekvő piacokon, például Délkelet-Ázsiában vagy Latin-Amerikában a kisebb befektetők mozgatják a piacot.

Az instabil helyi valuták miatt sokan stablecoinokba menekítik megtakarításaikat, hogy biztosabb pénzügyi hátteret teremtsenek maguknak.

Ahogy a kriptopiac folyamatosan fejlődik, egyre nagyobb kérdés lesz, hogy a kormányok és az intézmények hogyan viszonyulnak a digitális eszközökhöz, és vajon a Bitcoin tényleg megőrzi-e vezető szerepét ebben az új pénzügyi korszakban.

Olvastad már? Mi az a Near Protocol?

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

40 millió TRUMP token szabadult fel – 300 millió dolláros készlet nyílt meg: mi vár a TRUMP mémcoinra?

Prémium TRUMP token Az Official Trump (TRUMP) nevű mémérme pénteken, április 18-án 40 millió token felszabadítását hajtotta végre, amelyek összértéke körülbelül 300 millió dollár. A frissen felszabadított mennyiségből...

A BNB iránti kereslet nő, miközben a piaci hangulat javul

Prémium Binance coin A BNB iránt ismét vásárlói kereslet mutatkozik, mivel az általános piaci hangulat pozitív irányba mozdult. Bár az árfolyam jelenleg ellenállásba ütközik a 600 dolláros szint...

Panama City bevezeti a kriptót, mostantól Bitcoinnal is fizetheted az adódat

A közép-amerikai Panama City nagy lépést tett a digitális jövő felé, mostantól nemcsak készpénzzel vagy bankkártyával, hanem Bitcoinnal, Ethereummal és stablecoinokkal is lehet adót, illetéket...

A Bybit nagyot bukott, most sorra zárja be Web3 szolgáltatásait

A népszerű kriptotőzsde a Bybit nehéz döntést hozott. Több Web3 projektjét is leállítja az 1,4 milliárd dolláros hackertámadás után. Tárcák, NFT piacterek és még sok...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.