Az SEC azt állítja, hogy az alperesek jogellenesen több mint 700.000 dollárt szereztek egy olyan wash-trading rendszer révén, amely a kedvezményeket kínáló tőzsdéket célozta meg.
Az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet panaszt nyújtott be két Robinhood-felhasználó ellen egy állítólagos, mém részvényeket felhasználó, wash-trading alapú arbitrázsséma miatt.
A szeptember 27-i panasz szerint Suyun Gu és Yong Lee vádlottak a különböző lakossági brókerek és tőzsdék által kínált eltérő kereskedési díjszabásokat használták ki, hogy arbitrázs révén tegyenek szert vagyonra wash-trading során.
Az SEC becslése szerint azáltal, hogy az árjegyzőknek árengedményt kínáló és az árjegyzőktől díjat nem kérő kereskedési helyszínek között kereskedtek, összesen több mint 1,5 millió dollár értékű árengedményt generáltak az állítólagos mosott kereskedési rendszer révén.
Gu és Lee a feltételezések szerint a visszatérítések közel felét megtarthatta nyereségként, a bizottság becslése szerint idén február és április között 668.671, illetve 51.334 dollár hasznot húztak a mosókereskedésből.
A páros a feltételezések szerint 11.400, illetve 2300 kereskedést hajtott végre a rendszerben.
A két személyt azzal vádolják, hogy a népszerű mémrészvények, köztük a GameStop (GME) és az AMC Entertainment (AMC) eladási opciós kapcsolatait célozták meg. A panasz szerint:
„Gu és Lee úgy vélték, hogy más marker-résztvevők érdeklődése a „mémrészvények” megvásárlására és az ezzel kapcsolatos árnövekedésre kevésbé teszi vonzóvá az ezen részvényekre vonatkozó eladási opciókat, ami megkönnyítette Gu és Lee számára a saját magukkal való kereskedést”.
Bár a páros által használt kereskedési helyszíneket nem nevezik meg kifejezetten a bírósági dokumentumokban, úgy tűnik, hogy a páros a népszerű, díjmentes befektetési alkalmazást, a Robinhoodot használta.
A dokumentumok szerint Gu azután találta ki a tervet, miután végignézte, ahogy a „B brókerkereskedő” vezérigazgatója egy februári bírósági tanúvallomásban felvázolta, hogy cége nem számít fel vevői díjat az ügyfeleinek – ugyanabban a hónapban, amikor a Robinhood vezérigazgatója, Vlad Tenev a kongresszus előtt tanúskodott a GME és más mémrészvényekkel kapcsolatos piaci volatilitásról.
Az úgynevezett „mémrészvények” mint az AMC és a Gamestop széles körben népszerűvé váltak a Robinhood és az r/wallstreetbets pump and dump Reddit-csoportban zajlott saga eredményeként az év elején.
A Robinhood januárban viták tárgyát képezte, miután a platform leállította a GME kereskedését a hírhedt fedezeti alapok elleni short squeeze közepette, amelyet a Reddit-közösség r/wallstreetbets nevű alredditje vezetett.
A csoport válaszul azonnal a kripto felé konvergált, a Dogecoin január 28-án – ugyanazon a napon, amikor a Robinhood fellépett az őrjöngő mém-részvényspekuláció csillapítására – 980%-kal pumpálta a Dogecoin árfolyamát.
Azóta a becslések szerint a Dogecoin a második negyedévben a Robinhood kriptobevételeinek 62%-át tette ki.
Olvastad már? A heti zárásra a bitcoin akár a 40.000 dollárt is elérheti Pentoshi szerint
Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: LUMIN8
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!