Az orosz Raiffeisen Bank blokklánc alapú jelzálogrendszert alkalmazna

-

A Raiffeisen Bank International Oroszországi képviselete elektronikus jelzálogot bocsátott ki a Masterchain blokklánc platformmal együttműködve – derül ki egy helyi üzleti napilap, a Kommersant szeptember 24-i jelentéséből.

A tranzakciós adatokat, résztvevő feleket, hitelösszeget és a hitel időtartamát, megvásárolt vagyontárgyakat igazoló dokumentumokat egy decentralizált letétkezelő rendszerben (DDS) helyezték el. A DDS alapja a Masterchain – blokklánc alapú adatkezeléssel foglalkozó orosz hálózat – amelyet a legnagyobb helyi bankok vezetésével fejlesztenek már 2016 óta.

Andrey Popov, a Raiffeisen Oroszország informatika részlegének igazgatója nyilatkozata alapján a dokumentumok elektronikus aláírással kerülnek hitelesítésre, majd az így szignózott iratokat a Rosreestr (orosz állami ügynökség, amely ingatlan- és vagyonadatokkal foglalkozik) ellenőrzi. Az ellenőrzött adatokat pedig egy „jelzálog token” őrzi a Raiffeisen Bank tárhelyén.

A Kommersant szerint a bank elektronikus jelzálogrendszere az első az orosz piacon.

A Rosreestr eddig nem kapcsolódott a Masterchain platformhoz, de már folytatnak tárgyalásokat a blokkláncrendszer állami szabályozásának ügyében. Az állami szabályozó szerv összekapcsolása a platformmal meggyorsíthatná a jelzálogok ügyintézési folyamatát, a visszatérítési folyamatokat és a harmadik felek kizárását is segíthetné.

A következő lépés a technológia alkalmazásával kapcsolatban a Raffeisen számára a szerződések vagy egyéb ingatlan vagyonok blokklánc-technológia alapú értékesítése lehet – írja a Kommersant. Azonban az a tény, hogy a Rosreestr a Masterchaien kívül marad és tevékenykedik, hátráltatja ezek fejlesztését.

A Kommersant azt is megtudta, hogy két nagy, meg nem nevezett orosz bank is részt vesz a DDS-rendszerben, és 2018-ig ezek is elindítják saját e-jelzálog szolgáltatásukat.

A Cointelegraph 2018. júniusában már tudósított egy Hollandiában zajló blokkláncalapú ingatlanrendszer tesztüzeméről, amelyet az ország a földhivatali nyilvántartásába is szeretne legkésőbb három éven belül integrálni.

A Cointelegraph korábbi tudósításaiban már olvashattunk az orosz bankok kriptovaluták és blokklánc iránti érdeklődéséről, hiszen az ezen technológiák iránti igény nagyon magas. Az orosz jegybank például az ICO-k alkalmazására igyekszik egy vázlatos tervet készíteni.

 

Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Twitteren. Legyen szép napod! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A mémérmék milliomosokat gyártanak: A PNUT +4,500%, a FRED +6,000%, és ez az új érme a +14,900%-ot célozza meg.

Vendégbejegyzés A mémérmék visszatérnek egy bosszúval, és a nyereségek teljesen vadak. Ha azt hitte, hogy a hype véget ért, gondolja újra. Hála Donald Trump nagy győzelmének...

Rekordösszegű bírságokat szabott ki az SEC: 8,2 milliárd dollár egy év alatt

Az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet történelmi évet zárt 2024-ben, mivel eddig összesen 8,2 milliárd dollárnyi pénzbírságot és egyéb pénzügyi szankciót szabott ki 583 végrehajtási eljárás...

Az altcoin piac felpörög: Ez a 3 token jövőre 10.000%-kal megugorhat!

Vendégbejegyzés A kriptopénzek világában egyre nagyobb az izgalom, ahogy az altcoinok egyre nagyobb lendületet vesznek. Három kevéssé ismert token kelti fel a figyelmet, amelyek jövőre hatalmas...

Szerinted lemaradtál a Solana-ról? Szállj be idejekorán erre a 4 robbanásra kész tokenre!

Vendégbejegyzés Ha lemaradsz a Solana felfutásáról, az nem jelenti azt, hogy minden lehetőség elszállt. Új tokenek jelennek meg, amelyek robbanásszerű növekedési potenciállal rendelkeznek. Négy kriptovaluta egyre...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.