Az orosz pénzügyminisztérium megosztotta a kormánnyal a módosított és véglegesített kriptotörvénytervezetet, amely a kriptovaluták törvényes fizetőeszközként való használatát javasolja.
Az orosz pénzügyminisztérium (MinFin) véglegesítette a „Digitális pénznemekről” elnevezésű törvénytervezetet, és elküldte azt az orosz kormánynak jóváhagyásra, hogy törvényként fogadják el.
A szövetségi törvénytervezet a kriptovaluták kereskedelmével és bányászatával kapcsolatos szabályozást pontosítja.
Április 8-án az orosz pénzügyminisztérium bejelentette egy készülő kriptotörvénytervezet módosítását és véglegesítését, amely a kriptopiacon belüli forgalmazással, kibocsátással, kereskedéssel, bányászattal és egyéb tevékenységekkel kapcsolatos szabályozási egyértelműséget biztosít.
Míg április 16-án korán felbukkantak meg nem erősített hírek arról, hogy Oroszország legalizálja a kriptopénzeket, a Twitteren virágzó kriptoközösség tárt karokkal fogadta a bejelentést.
BREAKING: The Russian government and central bank have just reached an agreement on cryptocurrencies, according to Russia's Kommersant.
Both organizations will treat bitcoin and crypto assets as currencies.
— Pomp 🌪 (@APompliano) February 9, 2022
A Binance vezérigazgatója, Changpeng Zhao is az elsők között volt, aki elismerte a lépést, tekintettel a számos szankcióra, amelyet jelenleg az országgal szemben alkalmaznak.
A kripto legalizálása körüli felhajtást a Kommerszant című helyi orosz napilap jelentése váltotta ki, amely állítólag megszerezte a törvénytervezet hiteles, végleges változatát.
A helyi média szerint a tervezet a digitális valuta „az Orosz Föderáció pénzegységének nem minősülő fizetőeszközként való elfogadását” javasolta, amelyet az orosz kormány még nem fogadott el törvényként.
Ahogy a por leülepedett, a kripto-Twitter hamarosan rájött, hogy egy kicsit túl korán ünnepeltek, és hamarosan törölték a kriptó oroszországi jogi státuszát éljenző tweeteket.
Bár a MinFin véglegesítette és megosztotta a törvénytervezetet az orosz kormánnyal, a törvényként való elfogadásáról szóló hivatalos bejelentés még mindig várat magára, ismert időzítés nélkül.
A Kommerszant jelentése azt is kiemelte, hogy a törvénytervezet a kriptóval kapcsolatos tevékenységek szabályozási keretének kiépítését javasolja.
Április 14-én Szergej Katyrin, az Orosz Kereskedelmi és Iparkamara elnöke az afrikai országokkal való együttműködést javasolta a kripto- és központi banki digitális valutákban (CBDC) történő határokon átnyúló elszámolások lebonyolítására.
A minisztérium a véglegesített törvényjavaslattal kapcsolatos közleményében közzétette, hogy az orosz kormány összes többi részlegének álláspontját figyelembe véve pontosította a kriptorendeleteket.
A nemzetközi szankciók és az ebből fakadó infláció ellensúlyozására Pavel Zavalny, az Orosz Gáztársaság elnöke utalt arra, hogy a Bitcoin (BTC) elfogadható lenne fizetőeszközként az olaj- és gázexportért.
Explosive.
Russia is now demanding that Europe pay for gas in rubles.
Europe gets 40% of its gas from Russia. That’s 200-800 million euros per day.
Putin is basically saying: you want to play sanctions? Either pay up in rubles or freeze.
— Richard Medhurst (@richimedhurst) March 23, 2022
Mint arról a Cointelegraph beszámolt, Zavalny azt javasolta, hogy „baráti országoktól” orosz rubelben, kínai jüanban, török lírában vagy akár Bitcoinban (BTC) fogadjanak el fizetéseket. A „barátságtalan országok” viszont rubelben vagy aranyban fizethetnének az olajért.
Olvastad már? Az Opera kriptoböngészője már iPhone-on és iPaden is elérhető
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!