Az orosz jegybank teljes kriptotilalmat követel – Moszkva bezárja a digitális kereskedést?

A kriptopiac újra lendületbe jött egy hosszabb medvés konszolidáció után, élén a Bitcoinnal (BTC).

A CoinMarketCap adatai szerint a globális kriptovaluta-piaci kapitalizáció 2,86 billió dollárra nőtt, ami 2,86%-os emelkedést jelent az elmúlt 24 órában.

A Bitcoin árfolyama is áttörést ért el: miután korábban többször is visszapattant a 85.000 dolláros ellenállási szintről, most 3%-os emelkedést követően elérte a 87.234,34 dollárt.

Moszkva bezárja kapuit a kriptók előtt

A szabályozói nyomás továbbra is meghatározó tényező a piac alakulásában.

Az Orosz Központi Bank például javaslatot tett arra, hogy tiltsák be a kriptovalutával történő elszámolásokat a lakosok között, amennyiben azok nem tartoznak az ún. kísérleti jogi rezsim (ELR) hatálya alá.

A központi bank büntetéseket is javasol azok számára, akik megszegik ezeket a korlátozásokat – ezzel is jelezve, hogy Moszkva egyre szigorúbb álláspontot képvisel a digitális eszközökkel szemben.

A jegybank vezetője, Elvira Nabiullina egy sajtótájékoztatón így nyilatkozott:

„Továbbra is fenntartjuk korábbi álláspontunkat, miszerint a kriptovalutákat nem szabad elfogadni fizetőeszközként. Ezért javasoljuk, hogy tiltsuk be a lakosok közötti kriptoelszámolásokat az EPR-en kívül. Nemcsak a tilalom bevezetését, hanem a megszegéséért való felelősségre vonást is indítványozzuk.”

Más országok kriptoálláspontja

Bár az orosz jegybank korábban nyitottnak mutatkozott egy olyan szabályozási keretrendszerre, amely lehetővé tette volna a „minősített” befektetők számára a kriptókhoz való hozzáférést, most szigorúbb szabályozást szorgalmaz a kriptoelszámolásokkal kapcsolatban.

Sőt, az a hároméves kísérleti keretjavaslat is, amely lehetővé tette volna egy kiválasztott befektetői kör számára a kriptokereskedelmet, valószínűleg kútba esik.

Eközben Japán miniszterelnöke, Shigeru Ishiba is aggodalmát fejezte ki az Egyesült Államok és más vezető gazdaságok átláthatatlan Bitcoin-tartalék politikája miatt.

Ez az óvatosság visszhangra talált Svájcban és az Európai Központi Bankban is, amelyek szintén fenntartásokkal kezelik a kriptovaluták széles körű elfogadását.

Tovább bonyolítva a vitát, a Dél-koreai Jegybank (BOK) nemrég hivatalosan is cáfolta azt a spekulációt, miszerint Bitcoint tervezne tartalékként felhalmozni. Indoklásuk szerint a BTC túlzott árfolyam-ingadozása túl nagy kockázatot jelentene.

Ez a nyilatkozat egy parlamenti képviselő, Cha Gyu-geun kérdésére adott válaszként hangzott el, és ismételten rávilágított arra, hogy a hagyományos pénzügyi intézmények továbbra is óvatosak a Bitcoin integrálásával kapcsolatban.

És mi a helyzet Kínával?

Végül Kína állítólagos lépései is aggodalmat váltottak ki: 20 milliárd dollár értékű Bitcoin eladásáról szólnak a hírek, amely a 2019-es PlusToken Ponzi-ügyhöz köthető.

A kínai hatóságok állítása szerint az elkobzott BTC-állományt az állami kincstárba helyezték, ám az átláthatóság hiánya újabb spekulációkat szült a piaci hatásokkal kapcsolatban.

A Bitcoin mindezek ellenére stabil marad

Mindezen geopolitikai óvatosság ellenére a Bitcoin ellenállónak bizonyul. Sőt, tovább erősíti dominanciáját a pénzügyi világ átalakuló térképén.

A technikai indikátorok, például az RSI (relatív erősség index) és a MACD azt sugallják, hogy a bikák továbbra is uralják a piacot, szemben a medvékkel.

Olvastad már? A kripto AI ügynök, a MIND of Pepe bemutatja fejlesztéseit

Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

40 millió TRUMP token szabadult fel – 300 millió dolláros készlet nyílt meg: mi vár a TRUMP mémcoinra?

Prémium TRUMP token Az Official Trump (TRUMP) nevű mémérme pénteken, április 18-án 40 millió token felszabadítását hajtotta végre, amelyek összértéke körülbelül 300 millió dollár. A frissen felszabadított mennyiségből...

A BNB iránti kereslet nő, miközben a piaci hangulat javul

Prémium Binance coin A BNB iránt ismét vásárlói kereslet mutatkozik, mivel az általános piaci hangulat pozitív irányba mozdult. Bár az árfolyam jelenleg ellenállásba ütközik a 600 dolláros szint...

Panama City bevezeti a kriptót, mostantól Bitcoinnal is fizetheted az adódat

A közép-amerikai Panama City nagy lépést tett a digitális jövő felé, mostantól nemcsak készpénzzel vagy bankkártyával, hanem Bitcoinnal, Ethereummal és stablecoinokkal is lehet adót, illetéket...

A Bybit nagyot bukott, most sorra zárja be Web3 szolgáltatásait

A népszerű kriptotőzsde a Bybit nehéz döntést hozott. Több Web3 projektjét is leállítja az 1,4 milliárd dolláros hackertámadás után. Tárcák, NFT piacterek és még sok...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.