Miután a múlt héten hivatalosan is bejelentették, hogy a támogatás megérkezik, a Solana blokklánc hálózaton kiadott NFT-kkel már lehet kereskedni az OpenSea-n.
Az OpenSea elsősorban az Ethereumra épül, és jelenleg nagy fölénnyel uralja az NFT-k kereskedelmét.
A Solana hozzáadásával az OpenSea mostantól az Ethereumon és annak oldalláncos, vagy második rétegű skálázási megoldásain kívül a második legnagyobb NFT ökoszisztémából származó gyűjteményeknek is helyet ad.
A piactér szerint a Solana-támogatás béta verzióban került hozzáadásra, „korlátozottan elérhető funkciókkal”.
Az OpenSea azt mondja, hogy jelenleg 165 gyűjteményt támogat, bár ha láncok szerint keresünk a piactéren, akkor több mint 865 000 összes Solana NFT-t mutat.
The moment you’ve been waiting for… @Solana is officially on OpenSea – starting today, with our initial beta!https://t.co/VjhqeGHZxc
— OpenSea (@opensea) April 6, 2022
Az OpenSea jelenleg olyan népszerű Solana NFT-gyűjteményeket engedélyez, mint a Solana Monkey Business, DeGods, Degenerate Ape Academy, Aurory és Shadowy Super Coder.
A Solana lényegesen alacsonyabb tranzakciós díjakat kínál, mint az Ethereum, és egy energiahatékonyabb blokklánchálózat, amely egyszerre nagyobb számú tranzakciót képes kezelni.
A Solana érkezését az OpenSea-ra már régóta várták. A kiszivárgott képek januárban kezdtek felbukkanni, és egészen a múlt heti hivatalos bejelentésig folytatódtak, amikor a felhasználók észrevették, hogy nyilvánvaló Solana tárcaintegrációkat adnak hozzá a piactérhez.
A mai nap elején a Solana NFT-k a hivatalos bejelentés előtt élesítve lettek az OpenSea-n, de aztán néhány órára eltűntek.
Ez egybeesett a Solana hálózati problémáival, amely sokakat arra késztetett a közösségi médiában, hogy azt találgassák, hogy az OpenSea a hálózati túlterheltség miatt elhalasztotta a bevezetést. Az OpenSea azonban hivatalosan semmi ilyesmit nem közölt.
Az OpenSea Discord szerverén korábban a piactér közösségi csapatának tagjai válaszoltak a Solana NFT-k vásárlásával kapcsolatos problémákról szóló felhasználói panaszokra. Az egyik alkalmazott azt írta, hogy „az egész cég most ezen dolgozik”, nyilvánvalóan arra utalva, hogy a Solana NFT funkciókat az elvárásoknak megfelelően működésbe hozzák.
Anatolij Jakavenko, a Solana Labs társalapítója a Twitteren reagált a Solana hálózati teljesítményével kapcsolatos panaszokra.
„A teljesítmény terhelés alatt szívás. Ennek kijavítása a legfontosabb prioritás. A szégyen is segít, hogy végre megoldjuk, fókuszban tart.”
Az OpenSea vezető NFT piactérként ma már rendszeresen több milliárd dollár értékű kereskedési volument kezel havonta. A Magic Eden jelenleg a Solana legnagyobb NFT piactere, és havonta több százmilliós volument generál.
A Magic Eden a héten megerősítette a kriptós sajtónak, hogy felvállalja a „Solana-natív” státuszát, és lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy az olyan projektekből származó tokeneket, mint az Aurory és a DeGods, megtalálhassák.
Érdekes módon az OpenSea abban különbözik a többi Solana piactértől, hogy a felhasználók a saját pénztárcájukon belül tarthatják a listázott NFT-ket.
„Az OpenSea-n nem kell választania a likviditás és az ellenőrzés között – amikor listázza valaki a tokeneket, az NFT-k a saját pénztárcájában maradnak, amíg el nem adják őket.”
Olvastad már? Lézerszemű bikaszoborral indítja a Bitcoin 2022-t Miami polgármestere
Forrás: decrypt.co
Kiemelt kép: Ben Jonas
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!