A Non-fungible tokenek (NFT) piactere, az OpenSea felszólította az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletet (SEC), hogy ne vonja az NFT-piacokat a szövetségi értékpapírtörvények hatálya alá.
Az SEC-nek „világosan ki kell mondania, hogy az olyan NFT-piacterek, mint az OpenSea, nem minősülnek tőzsdének a szövetségi értékpapírtörvények szerint” – írta Adele Faure, az OpenSea jogi igazgatója és Laura Brookover, helyettes jogi igazgató április 9-i levelükben Hester Peirce biztosnak, aki az ügynökség Kriptomunkacsoportját vezeti. A levél itt olvasható.
Faure és Brookover szerint az NFT-piacterek nem felelnek meg az amerikai értékpapír-törvények szerinti „tőzsde” jogi meghatározásának.
Nem bonyolítanak le tranzakciókat, nem közvetítenek, és nem gyűjtenek össze több eladót ugyanarra az eszközre.
„A Bizottság korábbi fellépése bizonytalanságot okozott. Ezért felszólítjuk a Bizottságot, hogy szüntesse meg ezt a bizonytalanságot, és védje meg az amerikai technológiai cégek vezető szerepét ezen a területen” – írta Faure és Brookover.
„Az útmutató elkészítésekor a Kriptovaluta Munkacsoport térjen ki arra, hogyan vonatkoznak a tőzsdei szabályok a nem-helyettesíthető eszközök piacaira. Ez hasonló legyen a mémcoinokról és stablecoinokról szóló legutóbbi állásfoglalásokhoz” – tette hozzá Faure és Brookover.
Egy április 4-én közzétett közlemény szerint az SEC kijelentette, hogy az adott feltételeknek megfelelő stablecoinok „nem értékpapírok”. Ezek mentesülnek a tranzakciók jelentési kötelezettsége alól.
Közben az SEC vállalati pénzügyekért felelős részlege egy február 27-i közleményben azt írta, hogy a mémcoinok nem minősülnek értékpapírnak a szövetségi értékpapírtörvények szerint. Inkább gyűjthető tárgyakhoz hasonlítanak.
Az NFT-piacterek nem számítanak brókernek – állítja az OpenSea
Faure és Brookover szerint a Kriptovaluta Munkacsoportnak mentesítenie kellene az olyan NFT-piactereket, mint az OpenSea a brókerként való regisztráció alól.
Szerintük ezek a platformok nem adnak befektetési tanácsot, nem hajtanak végre tranzakciókat, és nem kezelik az ügyfelek vagyonát.
„Arra kérjük az SEC-t, hogy tisztázza az iparágban kialakult zűrzavart. Ehhez adjon ki egy nem hivatalos útmutatót. Hosszabb távon azt javasoljuk, hogy a Bizottság mentesítse az olyan NFT-piactereket, mint az OpenSea, a javasolt brókerszabályozás alól” – mondták.
A Trump-kormány idején az SEC fokozatosan enyhítette a kriptóval szembeni szigorú álláspontját. Ezt az irányvonalat korábban Gary Gensler elnök alakította ki.
A szabályozó hatóság elutasított több korábban indított eljárást kriptovállalatok ellen. Emellett megszüntette egyes vizsgálatait is, amelyek értékpapír-törvények megsértésének gyanújával indultak, köztük az OpenSea elleni nyomozást.
Olvastad már? Újra megjelentek a TRUMP-vásárlók, egyesek 8,3 dolláros árfolyamra számítanak
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.