Az OpenSea szolgáltatási feltételei kifejezetten tiltják, hogy a szankciókkal sújtott régiókból származó személyek és szervezetek használják a platformot.
Az OpenSea non-fungible token (NFT) piactér kitiltotta a Kubából származó művészeket és gyűjtőket, az Egyesült Államok szankcióira hivatkozva mint az intézkedés fő okára.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az Artnet által közzétett jelentés szerint eddig 30 művészt és gyűjtőt tiltottak ki a népszerű NFT piactérről.
A legismertebb művészek közül a tiltással szembesülő ismert havannai művészek közé tartozik Gabriel Guerra Bianchini és a Fábrica de Arte Cubano.
Az OpenSea piactér a szolgáltatási feltételeiben megemlítette, hogy kifejezetten tiltja a szankcionált személyek és a szankcionált joghatóságokban élő személyek számára történő szolgáltatásnyújtást.
Az NFT-piactérnek az Egyesült Államok szankcióihoz való ragaszkodása széles körben ismert volt, és olyan országokat foglalt magában, mint Venezuela, Irán és Szíria.
A kubai művészek közelmúltbeli blokkolása azonban ezt az országot is felveszi erre a listára.
„Továbbra is holisztikusan értékeljük, hogy milyen egyéb intézkedéseket kell hoznunk a közösségünk kiszolgálása és a vonatkozó törvényeknek való megfelelés érdekében” – mondta az OpenSea szóvivője a Cointelegraph-nak.
Egy NFT Cuba Art nevű Twitter-profil december elején felfedte, hogy az OpenSea blokkolta őket a művészetük megtekintésében vagy listázásában, amíg még hozzáférnek a pénztárcájukhoz.
Karácsonyi kuponkód 15% kedvezmény: KaracsonyKw
Erich García Cruz, a Bit Remasa alapítója azt válaszolta, hogy az ő NFT-gyűjteményeiket is letiltották.
A Cryptocuban alapítója, Gabriel Bianchini hozzátette, hogy a Web3 jövője nem tűnik decentralizáltnak.
So sad to see that the future of web3 won’t be decentralized 🥺 @nftcubaart and @GianniDalerta are part of the Cuban web3 history and so much more! ❤️
— GabrielBianchini.ethᵍᵐ 🇨🇺 (@GGBIANCHINI) December 13, 2022
Az OpenSea mellett több kriptoplatformnak is le kellett állítania a szolgáltatásait az orosz ügyfelek számára az Európai Unió új szankciói miatt, amelyeket az ukrajnai háború kezdete után az év elején hoztak.
Bár a kriptopénz-ökoszisztéma a decentralizáció ethoszára épül, a különböző szolgáltatásokat elősegítő közvetítők és cégek többsége még mindig nagyon is úgy működik, mint a legtöbb központosított Web2-cég.
A kriptoközösség nem volt túl elégedett az NFT-piactér aukcióival, és a közvetítők megszüntetését követelte.
Egy másik felhasználó azt mondta, hogy szükség van valódi decentralizált platformokra, amelyek nem törődnek az állampolgársággal.
Olvastad már? Olasz-albán együttműködéssel füleltek le egy kriptós csalást
Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: An’na Rajpoot
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!