A Nvidia egyik felső vezetője nemrégiben úgy fogalmazott egy interjúban, hogy a kriptopénzek nem hoznak valódi hasznot a társadalom számára, ellentétben az olyan mesterséges intelligenciával működő appokkal szemben, mint például a ChatGPT.
Az Nvidia technológiai vezetője, Michael Kagan a Guardian-nak adott interjút, itt osztotta meg ezt a véleményét.
A nézetei főleg annak a fényében érdekesen, hogy a cég által gyártott GPU-k, videókártyák legnagyobb vevői között ott találjuk a kriptoipar szereplőit.
Kagan szerint a bányászat közel sem ér annyit, mint a processzorteljesítmény többi felhasználási módja, például a mesterséges intelligenciák futtatása, amelyek lehetővé teszik a ChatGPT-hez hasonló appok működését.
A cég ezen a területen is rengeteg kártyát értékesít, és a jelek szerint ennek jobban örülnek.
Tavaly előtt az Nvidia megpróbálta hardveresen megoldani, hogy a kártyáival ne lehessen Ethereumot bányászni, amely akkor az egyik legnépszerűbb kriptopénznek számított a bányászok között.
Kagan elmondta, hogy az akkori döntés hátterében az állt, hogy ki tudják szolgálni a cég preferált ügyfeleit, a játékosokat, kutatókat.
A bányászat során az erős videókártyák csak korlátozott mértékben tudnak értéket előállítani.
A népszerű chatbot első verziója egy olyan szuperszámítógépen lett tanítva, amely 10 ezer Nvidia videókártyát tartalmazott, hogy elegendő számítási kapacitás álljon a rendelkezésére.
„A kriptobányászat párhuzamosan futó számításokat igényel, és erre az Nvidia termékei a legjobbak, érthető, hogy az emberek elkezdték erre használni. Rengeteget vásároltak fel a kártyákból, és aztán egyszerűen lecsengett az őrület, mert ez az egész nem hozott túl nagy hasznot a társadalom számára. De az olyan appokkal, mint a ChatGPT, bárki létrehozhatja a saját elképzeléseit, a saját programjait. Csak megmondják az MI-nek, hogy mit tegyen, és az megteszi.”
A Microsoft nemrégiben jelentette be, hogy több tízezer darabot vásárolt az Nvidia A100 kártyájából, amelyet kifejezetten mesterséges intelligencia futtatására terveztek, és a ChatGPT-t fejlsztő OpenAI kérésére fejlesztettek ki.
Az Nvidia emellett a H100 chipből is eladott 20 ezer darabot az Amazon Web Services részére, az Oracle pedig 16 ezer darabot vásárolt belőle.
Az Nvidia egy bérleti megoldáson keresztül, a saját DGX szolgáltatásán belül hozzáférést biztosít ezekhez a chipekhez, és számos más, szintén MI-vel működő projekthez is felhasználják ezeket.
Egy nemrégiben tartott céges konferencián az ügyvezető, Jensen Huang úgy fogalmazott, hogy a cég az egyik legnagyobb hajtóerő a mesterséges intelligencia „iPhone-pillanata” mögött, és elmondta, szerintük az Nvidia termékeit használó MI-k szinte minden iparágat fenekestül felforgatnak majd.
A jövőben az MI és a kriptopénzek útjai többször is keresztezhetik egymást, főleg amiatt, hogy mindkettőhöz ugyanaz az erőforrás kell, a számítási kapacitás.
A Coinbase a múlt héten jelentette be, hogy a ChatGPT segítségével új házon belüli teszteket végeztek el a kockázatkezelés terén, és a kapott eredmények annyira ígéretesek, hogy mindenképpen érdemes folytatni a vizsgálatokat.
Olvastad már? Hong Kongban is növekszik a kriptobefektetések aránya
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!