Az NFT-árak az egekbe lőttek, a legkívánatosabb kriptogyűjtögetményekért akár több millió dollárt is képesek adni

-

Az elmúlt hónap során az öt legnagyobb nem helyettesíthető token (NFT) projekt több mint 366 millió dollárnyi eladást generált, amelynek oroszlánrészét az NBA Top Shots teszi ki a CryptoSlam elemzőplatform adatai szerint.
Bár a volumen legnagyobb részéért a Top Shots felel, a nagy eladások még így is eltörpültek az Ethereum egyik legkorábbi NFT-projektje mellett.

A múlt legnagyobb kriptogyűjtögetmény-eladása 1,545 millió dollár hasznot jelentett a CryptoPunkok számára, a műalkotás a „majom fedorában” nevet viseli.
A CryptoPunkok egy olyan NFT-gyűjtemény, amely „pixel-art” avatarokból áll, és amely a világ legdrágább digitális gyűjtögetményeiként ismert. Legtöbbjük emberi arc, de más emberszabásúak és zombik is képviseltetik magukat.
A nagy eladások többségéért tehát a CryptoPunkok felelnek. A befektetők 1,199 millió dollárt fizettek a „majom bandannában” című alkotásért, és 1,069 millió dollárt a „kötött sapkát és kis napszemcsit viselő majom” nevet viselőért.
A nem helyettesíthető tokenek olyan egyedi digitális eszközök, amelyet nem lehet másolni vagy replikálni – ennek következtében meg tudják őrizni ritkaságukat, ezzel is növelve az értéküket.
Az NFT lehet akár egy művészi alkotás, egy zene, valamilyen játékbeli elem vagy más adat – alapvetően bármi, ami digitális.
A Hashmasks Ethereum-alapú művészprojekt szintén rekordmennyiségű eladásokat tapasztalt. A múlt hónap során a Hashmask 6718-at közel félmillió dollárért értékesítették.
Az olyanokat, mint például a Hashmask 16251, csak szelíd 300.000 dollárért sikerült eladni.

Kiugró forgalom az NFT-k piacán

Az NBA Top Shots egy olyan NFT-gyűjtemény, amely a Flow blokkláncán található, és amely az NBA-kosárlabda-mérkőzések nagy pillanatait örökíti meg.
Az elmúlt 30 nap során rekordmértékű, 237 millió dolláros kereskedési volument tapasztaltak. Ezen idő alatt a Top shots értékesítései 434%-kal növekedtek, amelyet több mint 85.000 felhasználó 1,25 millió tranzakciója idézett elő.
Miközben az NBA Top Shots kimagasló kereskedési volument produkált, az eladások azért itt jóval szerényebb árakon folynak. A ritkaság függvényében egy kártya 15-20, de akár több százezer dollárért is eladható.
A legdrágább Top Shotok, például a „2019-20 LeBron James” a „Cosmic” gyűjteményből több mint 200.000 dollárért kelt el.
Az NBA rajongói szintén valahol 100.000 és 125.000 dollár között fizettek ugyanezért az NFT-ért más gyűjteményekben, valamint 100.000 dollárt minden egyes „2019-20 Zion Williamson” és „2019-20 Ja Morant” kártyákért.

Miért ilyen drágák az NFT-k?

De mégis mi készteti a felhasználókat arra, hogy több millió dollárt adjanak ki digitális érdekességekért? Nos, az NFT az több, mint egy művészet; valójában egy feltörekvő módja az érték tárolásának és megosztásának – mondta
Pedro Febrero, a kriptoközpontú Quantum Economics elemzőportál elemzője a Decryptnek.

„Vélemények szerint az NFT-k érdekes módját jelentik az értékek összegyűjtésének és megosztásának. Nem csak a digitális műalkotások és gyűjtögetmények miatt, de azért is, mert alapvetően egy nem helyettesíthető digitáliseszközt-osztályt jelentenek. Ez lehetővé tesz mindenféle ösztönzőmechanizmust, miközben a projektek jutalmazhatják hozzájárulóikat ezekkel az egyedi eszközökkel” – mondta Febrero.

„A végfelhasználó alapvetően úgy érheti el a legnagyobb hozamot, ha eladja vagy kölcsönadja az NFT-jét egy piactereken” – fejtette ki Febrero, majd hozzátette, hogy „úgy gondoljuk, amint meglesz a módja annak, hogy egyszerű módon egy poolba tereljék az NFT-ket, majd ERC-20 tokenként értékesítsék őket, az elfogadottság is rakétaként fog majd kilőni.
Az NFT-t tovább magyarázandó Csabai Csaba, az Inlock vezérigazgatója ma az alábbi kérdést tette fel az Inlock Offtopic Telegram-csatorna tagjainak:

„Tudom nehéz ezt megérteni és elfogadni […]. Vegyünk egy egyszerű példát: Adott a Mona Lisa, mint festmény. Mitől értékes ez a kép? Attól, hogy 500 éves? Attól, hogy da Vinci festette? A kép minőségétől? Vagy egyszerűen attól, hogy egy különleges életutat bejárt ember festette, aki után csak véges számú remekmű maradt fenn.”

2017 és 2018 az ICO-k éve volt. 2020-ban a defi-ok felemelkedésének lehettünk tanúi. A kriptotörténelem pedig hamarosan a kultúra területén is megmutathatja létjogosultságát. Te hogyan látod? Szavazz ankétünkben!
[forminator_poll id=”29398″]

Olvastad már? Túl az S2F-en – még PlanB is alacsonyabb árfolyamra számított

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Így reagált a bitcoin és az ethereum árfolyama az amerikai CPI-adatokra

A legutóbbi USA fogyasztói árindex (CPI) jelentés 0,4%-os növekedést jelzett decemberben, így az éves inflációs ráta 2,9%-ra emelkedett. Ez az emelkedés, amelyet elsősorban az emelkedő...

A Bitcoin-nak 102.000 dollárt kell támogatássá alakítania, hogy megakadályozza a 90.000 dolláros visszahúzódást

Vendégbejegyzés A Bitcoin árfolyam Donald Trump amerikai elnöki beiktatása után a lélektanilag kulcsfontosságú 100.000 dolláros szint alatt maradhat, egy bizonyos árszintet pedig különösen nehéznek bizonyul áttörni. Mivel...

Bonk (BONK) árfolyam elemzés 01.18.

Prémium Bonk (BONK) A mémcoin piac erős emelkedő fordulatot tapasztalt, mivel a Bitcoin árfolyama ma sikeresen tartja értékét a 100 ezer dolláros határ felett. Miközben az olyan top...

Egyszerűbbé válik a kriptovaluták adózása az Egyesült Államokban

A CNN szerint 2025-től kezdődően a kriptotranzakciókat harmadik félnek történő jelentéstételi kötelezettség alá vonják, ami azt jelenti, hogy az ilyen tranzakciókról szóló információkat elküldik az...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.