Miután a kriptopiacok nem tudták eséssel kezdeni a hónapot, most próbálnak alkalmazkodni az újabb negatív trendhez. Ennek eredményeként a bitcoin bikái egy időre 84.000 dollár fölé tudták emelni az árfolyamot.
Úgy tűnik azonban, hogy ez nem tart sokáig, mivel a bikák már kimerítették erejüket. A token bizonytalansága ellenére az intézmények továbbra is nagyon optimisták.
A BlackRock vezérigazgatója szerint a bitcoin akár a dollárt is leválthatja. Eközben a MicroStrategy tovább növeli BTC-készletét.
A token körüli növekvő optimizmus ellenére a bikák nem tudnak elég vásárlói nyomást generálni. Ezért az ár továbbra is egy szinten mozog.
Ez azt jelenti, hogy a piaci szereplők már nem félnek a korrekcióktól? Talán az intézmények túlzott felhalmozása miatt inkább az emelkedésre számítanak.
Vajon a bitcoin ára továbbra is egy szinten marad, és nem tud 90.000 dollár fölé emelkedni?
A befektetők továbbra is aggódnak, mivel a főbb mutatók lehűlő piacra utalnak. Mutatjuk, mi zajlik jelenleg.
A Sharpe-mutató semleges szintre csökkent
A Sharpe-mutató a bitcoin kockázattal korrigált hozamát méri. Megmutatja az átlagos hozamot a kockázatmentes ráta levonása után, volatilitási egységenként.
A jó Sharpe-mutató értéke 1,0 felett van. Ennél magasabb szintek kiválónak számítanak.
Jelenleg a Sharpe-mutató ismét 0 alá esett, miután -3,064-ről visszakapaszkodott. Ez alacsonyabb kockázattal korrigált hozamot jelez.
Hasonló mintázat volt megfigyelhető 2016-ban, 2019-ben, 2020-ban és 2023-ban is. Ezeket az időszakokat konszolidáció vagy korrekció követte.
A rövid távú befektetők pániküzemmódba kapcsoltak
A bitcoin SOPR, vagyis a „Spent Output Profit Ratio”, azt mutatja meg, hogy a mozgó érmék nyereséggel vagy veszteséggel keltek-e el.
Ezt úgy számítják ki, hogy az érmék eladáskori értékét elosztják a létrehozásukkori értékével.
A SOPR értéke 1 felett általában azt jelzi, hogy a mozgó érmék nyereséggel cseréltek gazdát. Ha az érték 1 alá esik, az azt mutatja, hogy sok rövid távú kereskedő veszteséggel ad el.
Történelmileg az ilyen visszaesés kapitulációt jelez. Ugyanakkor ez lehet a lehetséges fellendülés kezdete is, ha a nyomás csökken.
A technikai mutatók gyenge lendületre utalnak
A bitcoin ára próbál visszakapaszkodni a március első felében elveszített emelkedő trendvonal fölé.
Közben a medvés jelek továbbra is nyomást gyakorolnak az árfolyamra, mivel a technikai mutatók nem támasztják alá az emelkedést.
Az MACD egy medvés kereszteződés felé tart, ráadásul negatív tartományban van. Ez a bikák gyengülését jelzi.
A 50 és 200 napos mozgóátlag is közel áll egy medvés kereszteződéshez. Ez arra utal, hogy hamarosan visszahúzódás következhet be.
Sőt, a csökkenő OBV (on-balance volume) is a vásárlási kedv gyengülését jelzi. Ezért a bitcoin árfolyama továbbra is felfelé irányuló nyomással nézhet szembe.
Amíg azonban tartja a 83.000 dolláros támaszt, a „bikás” forgatókönyv érvényben maradhat.
Ha ez alá esik, az ár akár 80.000 dollárig is visszahúzódhat. Emelkedés esetén viszont a BTC áttörheti a 85.000 dolláros szintet.
Olvastad már? A GUNZ a legújabb blokklánc, ami felforgatja a gaming világát
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.