A Grayscale adatai alapján az intézményi befektetők továbbra is agresszív bitcoinbefekfetéseket folytatnak 2020 harmadik negyedévében. Már több mint hat hónapja zajlik folyamatos tőkeáramlás az intézmények felől a kriptopiacokra.
Paul Tudor Jones, milliárdos vagyonkezelő úgy tűnik, hogy bitcoinvásárlásra ösztönzi az intézményeket, mint alternatív vagyontárolási forma.
Valóban egy új vagyontárolási eszköz született a bitcoinban?
2020 májusában Tudor Jones meglepte a kriptoközösséget, amikor publikusan is elmondta, mennyire rajong a bitcoin iránt.
A befektető szerint a Wall Street is figyeli „egy új vagyontárolási eszköz születését”, majd hozzátette, hogy vagyona 1%-a bitcoinban van.
Azt mondta:
„Minden egyes nap amelyet túlél a bitcoin, tovább építi a bizalmat iránta.”
A piaci adatok alapján az intézményi befetketők egyetértenek Tudor Jones álláspontjával.
Az elmúlt 12 hét során 62.972 bitcoinnal gazdagodott a Grayscale Bitcoin-alap, miközben 125.368 bitcoin került kibányászásra ez idő alatt.
A Grayscale Bitcoin-alap egy nyilvános befektetési eszköz, melyet a Grayscale üzemeltet, és lehetővé teszi a befektetők számára, hogy úgy fektessenek bitcoinba, mintha csak részvényeket vásárolnának.
Leegyszerűsíti a folyamatot az intézmények számára is, és emellett népszerűsíti a kriptopiacokat egy szigorúan szabályozott ökoszisztémán belül.
Az intézményi befektetők az elmúlt három hónap alatt kibányászott bitcoinok több mint felét felvásárolták és az intézményi piac napról napra terjeszkedik.
A korábbi piaci ciklusok során a bitcoin áremelkedését a határidős piacok diktálták, vagy néha a spot piacok.
A határidős piacok az olyan tőzsdéket jelentik, mint a BitMEX, az OKEx és a Binance Futures, ahol a kereskedők hitelek segítségével több tőkével kereskedhetnek, mint amennyi valójában rendelkezésükre áll.
A spot piacok az olyan tőzsdéket jelentik, mint a Coinbase, a Binance és a Gemini, ahol fiat pénzek vagy stabilkoinok révén kereskedhetünk kriptopénzekkel, tőkeáttétel nélkül.
Ha az intézményi piacok olyan nagyra növekednek mint a spot és határidős piacok, akkor sokkal erősebb alapokat kaphatnának a bitcoin áremelkedései.
Dan Morehad, a Pantera Capital vezérigazgatója elmondta:
„A CME Bitcoin-alapú határidős piacán is érezni az intézményi befektetők fokozott beszállását. A nyitott szerződések száma rekord magas szinteken tartózkodik. A végtelen mennyiségi lazítás korszakában meggondolatlanság lenne figyelmen kívül hagyni a bitcoint.”
Mire számíthatunk az elkövetkezendő hónapok során?
A CryptoSlate a héten számolt be arról, hogy a 2 billió dollár értékű Fidelity vagyonkezelő elmondta, miszerint a kriptopénzek tovább terjedhetnek az intézmények körében.
A Fidelity elvégzett egy kutatást, amelynek alapján tovább növekedhet az intézményi érdeklődés a bitcoin iránt.
A Fidelity Digital Assets elmondta:
„Az eredmények azt mutatják, hogy a digitális eszközök tovább terjednek az intézményi befektetők körében.”
Ez hosszú távon azzal járhat, hogy egyre több jól szabályozott vagyonmegőrző, tőzsdén kívüli kereskedés (OTC) és befektetési szolgáltatás bukkanhat fel a piacokon, hogy segítsenek az intézményeknek a kriptopiacokra történő beszállásban.
Olvastad már? Éjszaka érdemes tőzsdézni az amerikai indexekkel
Forrás: cryptoslate.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂