A Nemzetközi Valutaalap (IMF) felmérése szerint a jegybankok szívesen indítanának digitális valutákat a jövőben – derül ki június 27-én kiadott beszámolójukból.
Az IMF és a Világbank egy olyan felmérést végzett el a fintech-ágazatról, melyben az összes tagországot megkérdezték. 96 tagállam válaszai alapján jutottak erre a következtetésre.
Számos ország jegybankja fontolgatja valamilyen Központi Banki Digitális Valuta (CBDC) kiadását. Uruguay már el is indította egy CBDC próbaüzemmódját, emellett a Bahamák, Kína, a Kelet-karibi valutaunió, Svédország és Ukrajna is a tesztelés kapujában áll.
Számos központi bank kutatja a CBDC-k lehetséges hatását a pénzügyi stabilitásra, a bankszektor szerkezetére, a nem banki pénzügyi intézményekre és a pénzügyi politikára.
A CBDC-k indítása mögötti érvek eltérnek egymástól. Fejlődő és feltörekvő országok is fontolgatják ilyen jellegű valuták lehetőségeit – az utóbbiak a készpénz alternatíváját keresik benne annak csökkenő használata miatt.
A fejlődő országok a banki költségek csökkentése, és a bankokhoz hozzá nem férő emberek elérése miatt tűzték napirendre a kérdés megvitatását.
Azonban annyi biztosan megegyezik a központi bankok álláspontjaiban, hogy egyikük sem indítana anonim CBDC-t. A pénzügyi intézményeknek ugyanis nem céljuk a lenyomozhatatlanság.
Azt is fontolgatják, hogy a tokenek egy részét félretennék nagy tranzakciók és holdingok részére, és mindössze ezeket tennék lenyomozhatóvá.
Stephen Moore, konzervatív közgazdász nemrég csatlakozott egy projekthez, amely az amerikai Federal Reserve-hez hasonló szervezetet indítana kriptopénzek számára.
A Decentral nevű projekt úgy csökkentené a rejtvaluták volatilitását, hogy szabályozná a készletüket.
Olvastad már?Automatizált kriptoeladás a MrCoin weboldalán
Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: W Baldwin
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂