A bírósági kereset „kompenzációs és büntető kártérítést” követel a ByBit-től a tokenrendszerrel és a platformján tartott eszközökkel kapcsolatban.
A John J. Ray III vezérigazgató által vezetett FTX csődbiztosság pert indított a ByBit, annak befektetési ága, a Mirana és több vezető ellen.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A cél a pénzeszközök és digitális eszközök visszaszerzése, amelyeket a ByBit közvetlenül az FTX összeomlása előtt vont ki az FTX-ből, és amelyek jelenlegi értéke megközelíti az 1 milliárd dollárt.
A kereset szerint
Az FTX 2022. novemberi kivonási nehézségei során az FTX alkalmazottai a VIP ügyfelek kivonási kérelmeit egy „VIP Request – Prioritás (Settlement)” feliratú táblázatban követték nyomon.
A perben azt állítják, hogy az FTX elszámolási csapata nagy erőfeszítéseket tett annak érdekében, hogy a Mirana jelentős kivonásait rangsorolja, aminek eredményeképpen több mint 327 millió dollárt utaltak át a Miranának.
Az FTX-től a ByBit és vezetői által kivont eszközök összértéke mostanra állítólag megközelítette az 1 milliárd dollárt.
A perben azt állítják, hogy a ByBit korlátozásokat vezetett be az FTX vagyonára, megakadályozva a 125 millió dollárt meghaladó eszközök kivonását a ByBit tőzsdén.
A ByBit állítólag ezeket a vagyontárgyakat használja fel arra, hogy a fennmaradó 20 millió dolláros egyenleget, amelyet nem tudott kivenni az FTX-ből annak összeomlása előtt, visszaszerezze.
A kereset azt állítja, hogy 2021 októberében a ByBit egyik vezetője bizalmasan elárulta az FTX-nek, hogy a vállalat irányítja a BitDAO-t, amely ma Mantle néven ismert, annak ellenére, hogy a BitDAO-t a közösség tagjai által működtetett decentralizált szervezetként mutatta be.
Majd 2023 májusában a ByBit megkereste az FTX csődeljárási hivatalát a tranzakció visszafordításáról, annak ellenére, hogy a BIT tokenek értéke – akkoriban körülbelül 50 millió dollár – messze meghaladta az FTT tokenek értékét – akkoriban körülbelül 4 millió dollár.
Miután az FTX elutasította a „logikátlan javaslatot”, a BitDAO gyorsan átnevezte magát Mantle-re, és bevezette az MNT tokeneket a BIT-tulajdonosok számára, hogy 1:1 arányban átválthassák azokat.
Ahogy az FTX elkezdte a konverziót, a BitDAO állítólag letiltotta azt, és „közösségi szavazást” tartott, hogy döntsön arról, hogy korlátozza-e az FTX-et a tokenek konvertálásában.
A per szerint az FTX tájékoztatta a ByBit-et, hogy az intézkedés sérti a 11. fejezet szerinti csődeljárás automatikus felfüggesztését.
Ennek ellenére a „közösségi szavazás” átment, a szavazatok látszólag a ByBit vezetőihez kötődtek. Figyelemre méltó, hogy az ötödik legnagyobb szavazat a „dtoh.eth” tárcától érkezett, amelyet a ByBit azonosított
A bírósági kereset „kompenzációs és büntető kártérítést” követel a ByBit-től a tokenrendszerrel és a platformján tartott eszközökkel kapcsolatban.
Olvastad már? A jövő év végére megtízszereződhet a bitcoin iránti igény
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.