Az évek óta tartó kétségek óta végre eljött a Bitcoin ideje a ragyogásra

-

A Bitcoin az első számú választás, amikor a befektetők alkalmazkodó fedezeti alternatívák után kutatnak az új digitális arany keresése során.
Az arany évezredek óta szolgál értéktárolóként. Ennek köszönhetően a befektetők széles körben használták fedezeti eszközként a gyakran geopolitikai feszültségek által okozott recessziók és infláció hatásaival szemben.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


A közelmúlt eseményei, például a covid-19 világjárvány és nemrégiben az Oroszország és Ukrajna közötti katonai válság fényében sok befektető keresett alternatívát az arany és más nemesfémek mint fedezeti lehetőségek helyett.
Ahogy közeledünk a digitalizált korszakhoz, elengedhetetlen, hogy az arany alternatívái felkészültek legyenek a jövőre. Az arany dominanciáját megkérdőjelező versenyző keresése során a Bitcoin (BTC) ragyogott a legjobban.
Az arany árának megugrása általában a hagyományos részvénypiacokon belüli aggodalom jele, a befektetők körében jelenleg az a konszenzus, hogy az arany jelenleg túlvásárolt. Az arany ára elérte a 2000 dollárt, mivel a befektetők az orosz-ukrán konfliktus geopolitikai és gazdasági következményeit mérlegelik.

Ugyanebben az időszakban viszont a bitcoin és más kriptovaluták is megnövelték a tőkefinanszírozást. A Fundstrat piackutató cég szerint a kockázatitőke-vásárlók 2022 februárjának utolsó három hetében mintegy 4 milliárd dollárt fektettek be a kriptotérbe.
További 400 millió dollárt öntöttek a kriptotéren belüli startupokba 2022 márciusának első hetében. A finanszírozás ilyen mértékű növekedése arra utal, hogy a globális befektetők nagyobb kitettséget keresnek egy olyan térben, amelyről úgy vélik, hogy ellenállhat az orosz-ukrán konfliktus következményeinek.
A folyamatban lévő konfliktus miatt mindkét népesség gazdasági szempontból szenved. Az Ukrajnán belüli katonai tevékenység miatt sok vállalkozás bezárt, ami természetesen ártott a helyi gazdaságnak.

Oroszországot gazdasági szankciókkal sújtották, amelyek a bankszámlák korlátozását, a legtöbb elektronikus fizetési módhoz való hozzáférés elvesztését és a helyi valuta leértékelődését eredményezték.
A Bitcoin decentralizált jellege miatt még mindig nincsenek egységes nemzetközi törvények a kriptopénz szabályozására, ami azt jelenti, hogy a BTC a birtokos tartózkodási helyétől függetlenül megőrzi értékét. A Bitcoin a legtöbb országban legális, sőt egyes országok törvényes fizetőeszközként is használják (lásd: Salvador).

Az egyének kiszorulásához vezető válságok megmutatták, hogy a Bitcoin milyen hatással lehet a jövőre. A Bitcoin mozgatása nem igényel olyan hatalmas erőfeszítést, mint az arany szállítása.
Az egyénnek nem kellene bejelentenie a bitcoinját a nemzetközi határok átlépésekor, és nem kell vállalnia a fizikai arany szállításával járó elkobzás vagy lopás kockázatát.
A Bitcoin potenciális hasznossága szükség idején növeli vonzerejét a hagyományos befektetők számára. Ez a vonzerő részben a Bitcoin közelmúltbeli értékcsökkenésének köszönhetően is nőtt.
A Bitcoin egyik legfontosabb előnye más kriptovalutákkal szemben a mainstream ismertsége, mivel elég régóta létezik ahhoz, hogy támogatást és elismerést szerezzen, és ez idő alatt növekvő tendenciát is mutatott.

Stabilitás a válsággal szemben

A globális covid-19 járványt és az orosz-ukrán konfliktus kitörését követően sokak számára bebizonyosodott, hogy a Bitcoin képes ellenállni a válságok következményeinek. A járvány számos hagyományos ágazatban világméretű gazdasági visszaeséshez vezetett.
A Coinbase arról számolt be, hogy a világjárvány akkori csúcspontján, 2020 márciusában 24 óra alatt 1,4 milliárd dollárnyi fiat és kriptopénz érkezett a tőzsdéjük pénztárcáiba.
2020 márciusának első felében a befektetők gyorsan észrevették, hogy a Bitcoin meg tudta őrizni az értékét, miközben körülötte a hagyományos részvényértékek összeomlottak.
Ez megnövelte a kriptopénzbe áramló tőke mennyiségét, ami végül 2021 márciusában 60.000 dollár körüli akkori csúcsra vezetett. A Bitcoin által az adott válság során mutatott stabilitás növelte a Bitcoin vonzerejét mint fedezeti lehetőség azok számára, akik szkeptikusak az arany jövőbeli életképességével kapcsolatban.

A kriptoszektoron belüli közelmúltbeli robbanás ellenére a kriptopiacok továbbra is a hagyományos piaci befektetések árnyékában maradnak az értékelések tekintetében.
A Bitcoinban rejlő potenciálnak való mainstream kitettség révén azt láthattuk, hogy ez a szakadék sokkal gyorsabb ütemben zárul, mint ahogyan azt eredetileg megjósolták. A befektetők mindig is a legmodernebb és legéletképesebb lehetőségeket keresték portfólióik számára.
A Bitcoin előnyei az arannyal szemben, valamint a digitalizált jövő bizonyossága miatt sok befektető szeretné diverzifikálni portfólióját, és a Bitcoin tűnik a legjobb lehetőségnek.

A kriptotérbe áramló tőke ilyen fokozatos beáramlása csak addig tarthat, amíg az árvízkapuk végül meg nem nyílnak, és a Bitcoin át nem veheti a helyét mint a digitális arany.

Olvastad már? Bitcoin technikai elemzés: Oroszország kriptót is elfogad az olajért?

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!




Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Mastercard és JPMorgan új blockchain alapú fizetési megoldást indít

A Mastercard Multi-Token Network (MTN) és a JPMorgan ambiciózus Kinexys Digital Payments platformja integrálódott, hogy gyorsabb és átláthatóbb elszámolási rendszert kínáljon. Az MTN és Kinexys összekapcsolása A...

Az ETH piaca csendes – vihar előtti csend?

Az Ethereum (ETH) árfolyama a cikkírásakor 3135 dolláron áll, ami mindössze 0,6%-os emelkedést jelent az elmúlt 24 órában. Ez a szerény növekedés éles ellentétben áll a...

A 3 legjobb mémcoin az év végi növekedésre: Miért a CATZILLA vezeti a listát?

Vendégbejegyzés Az év végéhez közeledve a figyelem a mémcoin felé fordul, amely jelentős hozamot kínálhat. A CATZILLA meglepetésszerű versenyzőként tűnt fel, és egyedi vonzerejével felkeltette az...

Upbit hack: Észak-Korea a tettes?

Dél-Korea hivatalosan is megerősítette, hogy az észak-koreai Lazarus és Andariel hackercsoportok felelősek az 50 millió dolláros Upbit hackért, amely 2019-ben történt. Az ellopott kriptovaluták értéke...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.