Egy kriptoelemző szerint az Ethereumnak sokkal nagyobb a potenciális piaca, mint a Bitcoinnak, mivel az egész Web3 iparág erre épülhet fel, így az ETH végre megtalálhatja, hogy hogyan lehet gyorsan és egyszerűen jellemezni a projektet.
A Grand View Research adatai szerint a Web3 iparág 2030-ra várhatóan éves szinten 33,5 milliárd dollár bevételt fog hozni.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Számítógép-hálózat, vagy valami más?
„Az Ethereum a Web3 növekedésének technológiai háttere. A Bitcoin a digitális arany, de az Ethereum a Web3 infrastruktúrája, mint az úthálózat egy városban.”
Michael Nadeau, a DeFi Report kriptoelemzője május 28-i jelentésében rávilágított, hogy az Ethereumot nehéz egyetlen mondatban bemutatni.
Nadeau szerint, ha a két legnagyobb kriptovalutát egyszerű befektetési terminológiával bontjuk le, az Ether potenciálisan sokkal nagyobb piaccal rendelkezik.
Az Ethereum ETF keresletnövekedést idézhet elő
Nadeau úgy véli, hogy az Ethereum áttörheti a 2021 novemberi, 4870 dolláros történelmi csúcsát, ha a spot Ethereum ETF-ek bevezetésre kerülnek, mivel ezek növelni fogják a keresletet, mégpedig jelentős mértékben, ahogy azt a Bitcoin esetében is láttuk a spot Bitcoin ETF-ek januári bevezetése után.
Az Ethereum validátorok azonban különböznek a Bitcoin bányászoktól, mert nem rendelkeznek magas működési költségekkel.
Ez azt jelenti, hogy az Ethereum validátoroknak nem kell eladniuk a kapott blokkjutalmat a költségek fedezésére, ez pedig további csökkenést eredményez az eladói oldalon.
„Az ETH nem rendelkezik ugyanazzal az eladási nyomással, mint a BTC, mivel az ETH validátoroknak nincsenek működési költségeik, mint a Bitcoin bányászoknak, nem kell fizetniük az áramszámlákat.”
Hozam
Az elemző szerint az Ethereum jelentősebb mértékű hálózati hatással rendelkezik a Bitcoinhoz képest, és emellett lehetőséget biztosít a befektetőknek, hogy Ethereum staking segítségével hozamot generáljanak. A Bitcoin esetében ez nem lehetséges.
Május 28-án 500 millió dollár értékű Ethereumot stakeltek a Lidón, az Etherscan adatai szerint.
Arthur Cheong, a DeFiance Capital alapítója egy közösségi média bejegyzésben úgy fogalmazott, hogy ez valószínűleg rekordot jelent, hiszen soha ekkora mennyiségű ETH-t nem helyeztek letétbe egyetlen tranzakcióban.
A közelmúltban több elemző kritizálta az Ethereumot, mondván, hogy az nem rendelkezik olyan egyértelmű eladási ponttal, úgynevezett egymondatos jellemzéssel, mint a Bitcoin régóta emlegetett digitális arany narratívája.
„Az Ethereumnak még mindig nincs rövid és egyszerű bemutatkozója, annak ellenére, hogy évek óta próbálkoznak vele.”
Eric Balchunas, a Bloomberg ETF elemzője megjegyezte, hogy a Bitcoin, mint digitális arany egyszerűen jellemezhető, és kérdést intézett a közösséghez, hogy létezik-e hasonlóan egyszerű magyarázat az Ethereum számára?
Ha igen, akkor mi az, mert a jelek szerint maguk az elemzők sem tudják.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Lehet, hogy a Solana a következő, amely 2024-ben ETF-et kap?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.