A Ropsten lesz az Ethereum első nyilvános teszthálózata, amely a blokklánc „Merge” eseményének részeként, várhatóan idén augusztusban, a proof-of-work (PoW) konszenzusmechanizmusról proof-of-stake (PoS) használatára tér át.
Tim Beiko, az Ethereum egyik fejlesztője tegnap este osztotta meg a hírt a Twitteren.
„Ethereum leghosszabb PoW teszthálózata átáll Proof of Stake-re! Ma elindult egy új beacon lánc, és a The Merge június 8. körül várható a hálózaton”.
Beiko a hírt első főpróbának nevezte a bányászok számára, ezután kilenc tweetet indított, amelyek a bányászok számára a Merge technikai részleteiről szóltak.
Tájékoztatta a fejlesztőket, hogy alapvetően semmi sem változik a Merge után.
📣 Ropsten Merge Announcement 📣
Ethereum's longest lived PoW testnet is moving to Proof of Stake! A new beacon chain has been launched today, and The Merge is expected around June 8th on the network.
Node Operators: this is the first dress rehearsal💃https://t.co/0fDHObLOmn
— Tim Beiko | timbeiko.eth 🐼 (@TimBeiko) May 30, 2022
A Ropsten újonnan indított beacon-lánca egy „Bellatrix” frissítésen fog átesni, hogy június 2. körül Merge-kompatibilis legyen.
Néhány nappal ezután a bányászok egy Terminal Total Difficulty (TTD) néven ismert értéket fognak kiválasztani, amely kiváltja az átállást.
A bányászoknak ezt követően a csomópontjaikat ennek az értéknek megfelelően kell majd konfigurálniuk.
Az Ethereum blogbejegyzése szerint a Ropsten átmenet után még két további tesztnet (Goerli és Sepolia) fog átállni proof-of-stake-re, mielőtt a fókusz a főhálózatra helyeződik át.
Az Ethereum Alapítvány nemrég megemelte a bug bounty kifizetéseket is, hogy elősegítse a problémamentes átmenetet.
Professzionális Copy Trading a Bitget-től! Próbáld ki!
Az Ethereum, a tesztnetek és az összeolvadás
A 2016-ban indult Ropsten az Ethereum legrégebben működő PoW teszthálózata.
A tesztnetek minden kulcsfontosságú szempontból megegyeznek a „főhálóval”, és a fejlesztők okosszerződések és decentralizált alkalmazások (dAppok) tesztelésére használják őket.
A Ropsten az Ethereum egy értéktelen formáját használja a tranzakciók végrehajtásához és a kódolási környezet teszteléséhez.
A teszthálózaton végrehajtott változtatások nem befolyásolják az Ethereum főhálózatát. Ez a következmények nélküli környezet kulcsfontosságú betekintést nyújt a fejlesztőknek a kódolásukból eredő esetleges problémákba.
A korábban 2.0 néven ismert Ethereum régóta várt frissítése a hálózatot a fogyasztásra épülő PoW konszenzus algoritmusról, ahol a tranzakciókat a nagy számítási kapacitással rendelkező bányászok érvényesítik, PoS-re állítja át, ahol a legtöbb kriptopénzt felhalmozó, azaz a leggazdagabb bányászok érvényesítik a legtöbb tranzakciót.
Az Ethereum állítása szerint ez akár 99,5%-kal csökkenti a blokklánc energiafogyasztását.
A Merge, az „összeolvadás” arra a pontra utal, amikor az Ethereum főhálózata konvergál a PoS-alapú Beacon Chainhez.
Ezt követően az Ethereum 2.0 (amelyet nemrég „Consensus Layer”-re kereszteltek át) már működőképes lesz.
Olvastad már? Ismét alacsonyak az Ethereum tranzakciós díjai
Forrás: decrypt.co
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!