Vitalik Buterin, az Ethereum alapítója nemrégiben megosztotta a gondolatait a SEC erőpolitikájával szemben, amely során a hivatal különféle kényszerítő eszközökkel próbálja kontrollálni a tőzsdéket, kriptopénzeket.
A Paradigm, egy kaliforniai befektetési alap vezetője, Matt Huang társaságában lezajlott beszélgetés során Buterin őszintén elmondta, hogy nem tartja megfelelőnek a SEC tevékenységét.
„Nem örülök annak, hogy a Solana és a többi projekt ilyen helyzetbe került. Nem érdemlik meg, és ha végül az Ethereum csak azért győz a blokkláncok versenyében, mert a kormányok kitiltják a centralizált tőzsdékről a többi hálózatot, akkor az nem egy becsülendő győzelem, és hosszú távon valószínűleg még csak nem is győzelem.”
Buterin szerint a jelenlegi hatósági hozzáállás rávilágít, hogy a valódi verseny nem a többi blokklánc ellen zajlik, hanem a centralizált pénzügyi rendszer ellen, amely minden percben egyre jobban próbálja behálózni a világot.
Buterin mindenesetre kifejezte a reményeit, hogy a helyzet igazságos módon oldódik majd meg a kriptopipar számára.
Az Ethereum és a Solana
A SEC nemrégiben pert indított a Binance és a Coinbase ellen, és a periratban több kriptopénzt is értékpapírként jellemzett.
A Solana, a Cardano, a Polygon és a BNB is rajta van ezen a listán.
Az ilyen tokenek így függő helyzetbe kerülhetnek, hiszen az amerikai tőzsdéken nem lehetne listázni őket előzetes regisztráció nélkül.
A Solana Foundation hivatalosan is bejelentette, hogy nem értenek egyet a SEC besorolásával, és megkérdőjelezték, hogy ennek az eldöntése a SEC hatásköre lenne.
Az ether szintén alanya a jelenlegi tárgyalásoknak. Egy kongresszusi meghallgatások a felügyelet elnöke, Gary Gensler nem válaszolta meg egyértelműen, hogy a SEC álláspontja szerint az Etherum értékpapírnak számít-e vagy sem.
A hírhedt 2018-as beszédében a SEC egyik akkori tisztviselője, William Hinman úgy nyilatkozott, hogy az ether-tranzakciók nem számítanak értékpapír-forgalmazásnak.
Márciusban viszont a New yorki főügyész indított pert a Kucoin tőzsde ellen, és ebben úgy fogalmaztak, hogy az ether értékpapírnak számít.
A JPMorgan elemzője, Nikolaos Panigirtzoglou arra jutott, hogy a Hinman-dokumentumokból kiderülő információk arra utalnak, hogy a SEC jobbára árucikként sorolná be az Ethereumot, ez pedig tovább erősítheti a decentralizációs törekvéseket.
Olvastad már? Az európai gazdasági bizonytalanság elhanyagolt záloga
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!