Az Észak-Koreának dolgozó hackerek idén is folytatták a kriptotérben működő vállalatok támadását a független szankciófigyelők szerint.
Megállapításaikat, amelyekből kiderül, hogy Phenjan folytatja nukleáris és fegyverprogramjainak fejlesztését, egy ENSZ-jelentés tartalmazza majd, amelyet a következő hetekben tesznek közzé.
Észak-Korea még mindig próbálkozik a kriptovaluta ellopásával, mondják a szankciós szakértők
Észak-Korea 2023-ban is folytatta a nukleáris hasadóanyagok előállítását és a nukleáris fegyverek fejlesztését – derül ki az ENSZ Biztonsági Tanácsának egyik bizottsága számára készített új jelentésből.
A hivatalosan még nem publikált dokumentumot a Reuters látta meg.
A szerzői, független szankciófigyelők, akik évente kétszer jelentést tesznek az ENSZ-nek, azt is megállapították, hogy a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság (KNDK) továbbra is kijátszotta a nukleáris és ballisztikusrakéta-programja finanszírozásának megszüntetésére bevezetett szankciókat.
Észak-Koreát már korábban is vádolták azzal, hogy kibertámadásokat hajtott végre az említett programok finanszírozására, és a 2022-es év rekordot döntött az állítólagosan a phenjani rezsimhez kötődő hackerek által ellopott pénzösszeg – a becslések szerint 1,7 milliárd dollárt – tekintetében.
Legutóbbi jelentésükben a megfigyelők megjegyezték:
A KNDK hackerei a jelentések szerint továbbra is sikeresen célba vették a kiberkriptopénz- és egyéb pénzügyi tőzsdéket világszerte.
A hackerek, akik feltehetően Észak-Korea fő külföldi hírszerző ügynökségének, a Reconnaissance General Bureau-nak (RGB) dolgoznak, „továbbra is egyre kifinomultabb kibertechnikákat alkalmaztak pénzeszközök és információk ellopására” – tették hozzá a szakértők.
„Különösen a kriptovaluta-, a védelmi, az energia- és az egészségügyi szektorban működő vállalatok voltak a célpontok” – emeli ki a jelentés összefoglalója.
„A KNDK továbbra is hozzáfér a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és illegális pénzügyi műveletekben is részt vett” – állapították meg a szankciómegfigyelők.
A kommunista Észak-Korea 2006 óta áll ENSZ-szankciók hatálya alatt nukleáris és fegyverprogramjai miatt.
Míg korábban ezeket egyhangúlag megerősítették, a Reuters megjegyezte, hogy a Biztonsági Tanács most patthelyzetben van, mivel Kína és Oroszország az intézkedések enyhítését szorgalmazza, hogy ösztönözze a KNDK-t a denuklearizációról szóló tárgyalásokhoz való visszatérésre.
Olvastad már? Rekord-alacsonyra csökkent az ETH volatilitása
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.