A Twitteren megkezdődött elbocsátási hullámra válaszul a pletykák szerint a cég alkalmazottai csoportos keresetet nyújtanának be Musk ellen.
Elon Musk november elején kezdett elbocsátásokba, hogy csökkenteni tudja a 7500 fős létszámot.
Az ügyvezető a jelentések szerint úgy gondolkodik, hogy miután a 44 milliárd dolláros felvásárlás végbement, nagyjából 3500 főt, a gárda felét elküldi.
A Bloomberg nemrégiben viszont arról írt, hogy ennek eredményeképpen a vállalkozónak jogi nehézségekkel kell majd szembenéznie.
A sajtóhírek alapján ez azért van, mert a Twitter megsérti a munkajogi szabályokat azzal, hogy nem hagy elegendő felmondási időt.
A jelenlegi szövetségi törvények értelmében a nagy cégek a tömeges elbocsátások előtt legalább 60 nappal be kell, hogy jelentsék az ilyen szándékukat.
Shannon Liss-Riordan, a beadványt jegyző ügyvéd szerint a Twitter alkalmazottainak is oda kell figyelniük a jogaikra, nem szabad azokat feladni, és tudniuk kell, hogy van hová fordulniuk, ha jogsértés éri őket.
Liss-Riordan még idén júniusban a Tesla céget is beperelt, mikor Musk a dolgozók 10%-át elküldte.
A Tesla megnyerte a pert, mivel meg tudott egyezni a résztvevőkkel a tárgyalótermen kívül. Liss-Riordan szerint a vállalkozó lehet, hogy most is ilyesmire készül majd.
Az elbocsátások a számos újítás közé tartoznak, amelyek az új tulajdonosi rendszer következményeként napvilágot láttak.
A Twitteren eddig a legnagyobb port az verte fel, hogy az azonosítási státuszért mostantól elegendő lesz havi 8 dollárt fizetni a felhasználóknak.
Kapcsolodó hír: Elon Musk megkezdte a Twitter kitakarítását
A felület természetesen ezután is tovább használható ingyen, a fizetés nem kötelező.
A tömeges elbocsátás jelensége mindenesetre viszonylag gyakori lett mostanában, hiszen a gazdasági lassulás a tech-ipart is érinti.
Az olyan óriások, mint a Google, Meta, Amazon, vagy a Microsoft szintén létszámstopot hirdettek, vagy alkalmazottakat bocsátanak el.
Nem kivétel a jelenség alól a kriptoipar sem, főleg a jelenlegi medvepiacot figyelembe véve.
A CoinGecko felmérése alapján az iparág legnépszerűbb helyszínein, San Francisco, Dubai, vagy New York esetében is nagy elbocsátások történtek a vállalatok részéről.
A New York Stock Exchange október végén törölte a Twittert a kereskedhető részvények listájáról, mivel a vállalat így privát céggé vált.
A Binance viszont, az egyik legnagyobb kriptotőzsde 500 millió dolláros részesedést vásárolt a cégben.
A tőzsde vezetője, CZ úgy véli, a Twitterben hatalmas lehetőségek rejlenek, amellett, hogy vissza tudja hozni a szólásszabadságot, még a web3 részévé is válhat majd.
Olvastad már? 12 független szervezet már vállalta a Ripple jogi támogatását
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!