Az Egyesült Arab Emírségekben lehet a Binance következő központja

A népszerű kriptotőzsde a Binance az Emírségekbe helyezheti át a műveleti központját, mivel az USA esetében egyre ellenségesebb hozzáállást tapasztal a hivatalok részéről.

A tőzsde dubaji menedzsere, Alex Chehade elmondta, az Emírségek elsődleges célpontnak számítanak a kriptós vállalkozások számára, köszönhetően a baráti jogi környezetnek, és a tiszta, kiszámítható iránymutatásnak a kormányzat részéről.

„A Binance úgy tapasztalta, hogy az Emírségek vezetősége egyfajta központot szeretne létrehozni a web3 számára. Az olaj mellett valami másba is bele akarnak vágni, és a jelek szerint a kriptoiparra esett a választásuk. A Binance pontosan azért van itt, ebben az országban, mert biztosak vagyunk abban, hogy itt van jövője az üzletnek. A vállalkozók nem szeretnek olyan helyen építkezni, ahol állandóan változnak a dolgok. Az üzlethez előre jelezhetőség kell, tervezhetőség, és megfelelően kalkulálható költségvetés.”

A Binance jelenleg is komoly jogi csatározásokat folytat az Egyesült Államokban, többek között a SEC és a CFTC hatóságaival.


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Chehade elmondta, hogy a digitális eszközöket szabályozó helyi hatóság, a VARA munkássága egyértelműen hatással van arra, hogy az Emírségekben hatalmas lendülettel fejlődik a kriptoipar, és növekednek a vállalkozások.

Ráadásul a demográfiai irány is kedvező, hiszen rengeteg fiatal, képzett ember érkezik, és ezért még könnyebben terjedhet a kriptó a régióban.

„Tiszta és egyértelmű keretrendszer létezik, hogy a cégek hogyan működhetnek az iparágban, hogyan lehet együttműködni a többi piaci szereplővel. Ez sok helyen hiányzik. Emellett rengeteg bevándorló érkezik Európából és Ázsiából, a lakosság általános összetételében pedig a fiatalabb korosztály dominál. Márpedig a fiatalok esetében a kriptós sokkal elfogadottabb. Ezt sem lehet túl sok helyen látni, szinte csak itt.”

Mriganka Pattnaik, a Merkle Science ügyvezetője szintén dicsérte az Emírségek szabályozói hozzáállását, és elmondta, a VARA a világ első olyan szbályozó hatósága, amelyik kifejezetten a digitális eszközökre fókuszál, és amely egy rendkívül részletes szabályrendszert dolgozott ki a terület működtetésére.

„Az ökoszisztéma még nagyon a kezdeti fázisban van, kicsi, kiforratlan. Éppen ezért sokkal több az interakció a magánszektor és a hatóságok között. Sokkal egyszerűbb felépíteni egy céget, egy csapatot, akár a helyiek, akár a bevándorlók közül.”

A VARA idén februárban adta ki a Full Market Product Regulation néven futó szabályrendszerét, amelyben minden részletre kiterjedően leírták, hogy a virtuális, digitális eszközökkel foglalkozó szolgáltatók milyen követelményrendszer alapján tudnak működni Dubajban.

A Binance tőzsde már 2021 szeptemberében megszerezte a VARA egyik engedélyét a helyi működéshez.

Olvastad már? Mit jelent, hogy egyes országok eltávolodnának a dollártól?

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Erős támasz, halvány vételi erő – elindulhat a Cardano a 2,50 dollár felé?

A többi nagykapitalizációjú altcoinnal ellentétben a Cardano (ADA) továbbra is 96%-kal a választások előtti szintje felett mozog. A napi grafikonon a 0,59–0,70 dolláros támaszzóna az...

CEX to DEX kereskedési lehetőséget indított a Binance kriptotőzsde

A Binance kriptotőzsde elindította a központosított (CEX) és a decentralizált (DEX) tőzsdék közötti kereskedést. Ez lehetővé teszi, hogy az ügyfelek a Binance pénztárcájukból közvetlenül DEX-en...

Április 2-án újabb fejezet nyílhat Trump kereskedelmi háborújában

A globális kereskedelmi háború miatti aggodalmak továbbra is nyomást gyakorolnak a hagyományos és kriptovaluta-piacokra. A befektetők egy esetleges vámtarifa-bejelentésre készülnek Donald Trump amerikai elnöktől április...

Kétezer dollárból több mint 43 milliót csinált egy Pepe-kereskedő

Egy tapasztalt kriptokereskedő állítólag 2000 dollárból több mint 43 milliót csinált. Mindezt a Pepe nevű mémcoinnal sikerült elérnie. A kereskedő több mint 4700-szoros megtérülést ért el...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.