Ausztráliában a három legnépszerűbb kriptotőzsde, a Coinjar, a Cointree és a Swyftx partnerségre léptek a Koinly céggel, amely speciális adózási szoftvert fog szállítani nekik.
A tőzsdék így segítséget nyújthatnak a felhasználóiknak az adófizetési kötelezettségük teljesítésében.
Ennek az új kezdeményezésnek a keretein belül így a felhasználók automatikusan megoszthatják a tőzsdei kereskedési adataikat a Koinly rendszerével, így leegyszerűsödik, és részletessé válik a nyereség nyomon követése.
Robin Singh, a Koinly alapítója így nyilatkozott:
„Elég sok segédanyag van, hogy hogyan adózzunk a kriptónk után, de ezt kézzel számolgatni egyszerűen túl bonyolult. Főleg akkor, ha egyszerre több tőzsdén is aktív valaki.”
A szabályhozók egyre jobban kutakodnak
Ez az együttműködés nem sokkal azután jött létre, hogy az ausztrál adóhatóság mintegy 350 ezer állampolgárnak, feltételezhetően kriptopénz-tulajdonosoknak küldött levelet még márciusban, amelyben emlékeztették őket a kriptopénzeken elért nyereség adóvonzatára.
A hatóság becslése szerint az ország lakosságának mintegy 4%-a, egy millió fő érintett ebben a kérdésben, ennyien kereskedhetnek náluk.
A sajtó megkeresésére Singh elmondta, több ausztrál tőzsdével is tárgyalásokba kezdtek a márciusi adóhatósági levél után.
„A legutóbbi hónapok során megnőtt az ausztrál ügyfeleink száma, és a legtöbbjük ezeken a tőzsdéken kereskedik. Emellett a tőzsdék maguk is számos megkeresést, kérdést kapnak a felhasználóiktól az adózással kapcsolatban. Az együttműködésünk révén megoldhatóvá válik a leginkább bosszantó része a dolognak, és a kereskedők lényegesen egyszerűbben folytathatják a tevékenységüket, anélkül, hogy hivatalos szankcióktól kellene tartaniuk.”
Az ország kriptokereskedői közül sokan csak a márciusi levélből tudták meg, hogy a kriptó-kriptó közötti váltáson elért nyereség is ugyanúgy adóköteles, mint a kriptó-fiat közötti váltáskor realizált.
A hivatal nagy büntetésekre számít
A hatóság tavaly egy adatmegosztási igényt is közölt a helyi tőzsdékkel. Eszerint azoknak az állami ügynökségek rendelkezésére kell bocsátaniuk a felhasználóik adatait.
Ezek segítségével a rendszer össze tudja hasonlítani a tőzsdei számokat az adózók saját bevallásaival, és lehetővé is válik a kriptotulajdonosok azonosítása.
Az esetleges eltérések utáni bírságokból és az utólag befizetett adóból a becslések alapján nagyjából 3 milliárd dollárnyi bevétele származhat az országnak.
Olvastad már? A darknet csalói csaknem 1 millió bitcoint birtokolnak
Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂