A Goehring & Rozencwajg befektetési menedzsment cég szerint az arany kulcsfontosságú szerepet fog játszani az új pénzügyi rendszerben.
Miközben a központi bankok, különösen a feltörekvő gazdaságokban lévők, növelik aranytartalékukat, jelezve ezzel a dollár tartalékvaluta státuszának potenciális elvesztését.
A vállalat ügyvezető partnere, Leigh Goehring a közelmúltban adott interjújában elmagyarázta, hogy az arany kulcsfontosságú szerepet fog játszani egy kiegyenlítési mechanizmusként.
A Goehring & Rozencwajg szerint az arany „túllépi” a 2000 dolláros határt a központi banki keresletnek köszönhetően
2023 június 21-én, szerdán a digitális valuta piacok az utolsó 24 órában 6,98%-kal emelkedtek, míg a nemesfém piacok alacsony teljesítményt mutattak.
Az arany ára éppen csak a 1930 dolláros tartomány felett lebeg, míg az ezüst 23 dollár alatt mozog.
Leigh Goehring, a Goehring & Rozencwajg befektetési menedzsment cég partnerének véleménye szerint az arany idén elérheti az egységenkénti 2100 dolláros tartományt.
Goehring megosztotta előrejelzését a Kitco News oldalával, kifejtve, hogy új monetáris rendszer alakul ki, és az arany az új szabályok és monetáris gyakorlatok nélkülözhetetlen része lesz.
A befektetési cég vezetője megfigyelte, hogy a feltörekvő gazdaságok központi bankjai jelentős aranykészletet halmoznak fel.
Ezenkívül azt is észleli, hogy a dollár veszítheti el világszerte a tartalékvaluta státuszát, ami komoly következményekkel járhat.
„A dollár talán az állóvizére kerül a tartalékvaluta státusz elvesztésének küszöbén” – nyilatkozta a Goehring & Rozencwajg ügyvezető partnere. A dollár tartalékvaluta státuszának megváltozása lenne az elmúlt negyven év legjelentősebb piaci sokkja.”
Goehring felhívja a figyelmet arra, hogy a központi bankok, különösen Kínában, Indiában és Törökországban, növelik aranytartalékukat.
A központi bankok aranyvásárlása rekordot döntött az elmúlt év negyedik negyedévében.
Az ügyvezető szerint az agresszív aranyvásárlás potenciálisan hajthatja az arany árát a 2000 dollár/uncia feletti szintre, és szerepet játszhat a monetáris rendszer változásában.
Goehring az interjújában a Kitco-val határozottan állította, hogy előrejelzése be fog következni.
Goehring azt nyilatkozta:
Áttörjük azt a háromszoros csúcsot, amit az unciaenkénti 2000 dolláros szintnél raktunk ki. Áttörjük, és a központi banki vásárlás lesz a nagy lökés.
Goehring hangsúlyozza, hogy az újonnan kialakuló monetáris rendszer változása valószínűleg a következő évtizedben fog bekövetkezni, és ő határozottan hiszi, hogy az arany és más értékes árucikkek elszámolásra fognak szolgálni.
„A monetáris rendszer változása 1930-ban, 1968-ban és 1998-ban is hatalmas ösztönzést jelentett a nyersanyagáraknak, és mi úgy gondoljuk, hogy a következő évtizedben bekövetkező monetáris rendszer változás sem lesz másként” – magyarázta Goehring.
Az arany továbbra is a befektetők figyelmének középpontjában marad, mivel a gazdasági bizonytalanságok és a pénzügyi rendszer változása kihatással lehet az arany árára.
A feltörekvő gazdaságok aranytartalékainak növekedése tovább erősíti az arany iránti keresletet, és ez a változás komoly hatással lehet a világgazdaságra.
Olvastad már? Új lendületet adott a bitcoinnak a 29.000 dolláros árfolyam
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.