A hekker-közösség ereje látszólag csökkent az elmúlt évek során, mintha kicsorbultak volna a fogaik. A nyilvános felszólalásaik általában a bevett forgatókönyvet követik.
Egy Guy Fawkes maszkban beszélő aktivista, számos audiovizuális effekttel, a közjó és a polgári jogok védelmében tesz nyilatkozatot.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Most pedig úgy néz ki, Elon Musk került a látóterükbe, és felmerül a kérdés, ez tényleg nagy dolog?
Egy, a napokban kiadott videójuk alapján egy kisebb összefogás formálódik, amely Elon hatásait ellensúlyozná.
A netes közösség a nézeteik szerint nem veszi figyelembe Musk hátterét, a kapcsolódását a Dél-Afrikai bányászathoz.
Oh fuckhttps://t.co/f8A4baYgWU
— Peter McCormack 🏴☠️ (@PeterMcCormack) June 5, 2021
Azt is valószínűsítik, hogy az úgynevezett Bitcoin Mining Council, a bányászat „kizöldítésére” tett erőfeszítés sem más, mint az iparág központosítása, és az irányítás megszerzése.
A csoportot legjobban viszont a kisbefektetők ügye zavarja. Pontosabban az, hogy Musk piaci megnyilvánulásai milyen veszteségeket okoznak a tapasztalatlanabb szereplőknek.
„Elég felmenni a Twitterre, és elolvashatjuk, hogy a kriptopiaci játszadozásaid emberek életét teszi tönkre. Milliónyi kisbefektető reméli a dolgai jobbra fordulását a kriptótól.”
https://twitter.com/JonRiceCrypto/status/1400851111091843082?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1400851111091843082%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fhacktivist-collective-anonymous-takes-aim-at-elon-musk-who-cares
Egyértelműen nem az Anonymous az egyetlen résztvevő fél, akit zavar Musk cinikus ténykedése, de nem igazán lehet látni, hogy mit tudnának ez ellen tenni.
Az elmúlt évek során a jelek szerint a csoport korábbi fénye megkopott. A csúcsot a szcientológia egyházának a megtörése jelentette, a befolyásuk csökkentése.
Weblapokat törtek fel, és titkosnak számító belső információkat osztottak meg a Project Chanology kezdeményezés keretein belül.
Az elmúlt évek során a sikereik száma lecsökkent. A célkeresztjükbe került a nigériai kormányzat, Minneapolis rendőrsége az Államokban, és a thaiföldi börtönök.
Nem tiszta, hogy ezek közül melyiket tudják győzelemként elkönyvelni.
Úgy tűnik, a ténykedésük szinte irrelevánssá vált. Az Anonymous és a blokklánc-mozgalom két egymástól elkülönülő dolog, és ez a legutóbbi megnyilvánulásuk is csak a különbségekre világít rá.
A Bitcoin egy pszeudonim alkotó, Satoshi Nakamoto műve, aki aztán kilépett a képből, megszabadítva a technológiát az ilyen bejelentésektől.
A Bitcoin senki segítségére sem szorul, a hálózat remekül fel van építve, és teljesen biztos, hogy Elon Musk hatása sem lesz túl tartós.
Ez a cypherpunk út. Kód, nem pedig maszk. A Bitcoin köszöni szépen, jól elvan.
Szerkesztői megjegyzés: segítség talán nem kell a Bitcoin hálózatának, de jó dolog kimondani, hogy a trollkodó twitterezés nem helyes a tömegekkel szemben.
Olvastad már? Az orosz bankok sem szeretik a bitcoint
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!