Egy új javaslat szerint Anglia központi bankja szabályozási felügyeletet biztosítana a stablecoin-kibocsátók felett, amennyiben azok kockázatot jelentenének a pénzügyi stabilitásra.
Azt is elmondták, hogy beavatkozna az összeomló stablecoinok irányítása és felügyelete érdekében, ha úgy értékelik, hogy egy stablecoin-kibocsátó „elérte a rendszerszintű kockázat mértékét”.
A hír egy dokumentumon keresztül érkezett, amelyet a brit pénzügyminisztérium a 2021 januárjában kezdődött és idén áprilisban lezárult kriptopénz-konzultációra válaszul készített.
A brit kormány a brit pénzügyi piaci infrastruktúra különleges igazgatási rendszerének módosítását javasolja, hogy a kriptókat a brit központi bank hatáskörébe vonja, miközben az intézményre bízza a döntéshozatalt egy összeomló stablecoin esetén.
Az egyik javasolt módosítás a „fizetési rendszer” jogi definíciójának a kriptóra való kiterjesztését is tartalmazza, ami a központi bank számára a 2009-es banki törvény 5. része szerinti szabályozási hatásköröket biztosít.
A kormány egyértelművé tette, hogy a központi bank csak rendszerszintű összeomlások esetén lép közbe, és meg is határozták, hogy ez alatt mit értenek.
„A [rendszer] kialakításának hiányosságai vagy működésének megzavarása veszélyeztetheti az Egyesült Királyság pénzügyi rendszerének stabilitását, vagy jelentős következményekkel járhat a vállalkozásokra vagy más érdekekre nézve.”
A központi banknak a módosított különleges igazgatási rendszer keretében adott pontos hatáskörök nagyrészt nem világosak, bár a dokumentum említi az irányítást és a felügyeletet, és példaként azt hozza fel, hogy a Bank of Englandnek a kezdetektől fogva jóvá kell hagynia a rendszergazda javaslatait, és hatáskörrel rendelkezik arra, hogy a rendszergazdát meghatározott intézkedések megtételére vagy azoktól való tartózkodásra utasítsa.
A központi banknak konzultálnia kell a Pénzügyi Felügyeleti Hatósággal (Financial Conduct Authority, FCA), mielőtt különleges vagyonkezelői megbízást kérne.
Professzionális Copy Trading a Bitget-től! Próbáld ki!
Az Egyesült Királyság és a kriptó
Az Egyesült Államokhoz hasonlóan a brit kormány eddig nagyrészt távol tartotta magát a kriptovalutáktól, de a piac 2021-es felfutás óta tartó tagadhatatlan növekedése fokozatosan bevitte a szabályozás témáját a brit politikai beszélgetésbe.
2021 áprilisában a Bank of England és a HM Treasury CBDC munkacsoportot indított, hogy megvizsgálja egy központi bank által kibocsátott digitális valuta (CBDC) lehetőségét.
A CBDC lényegében egy államilag kibocsátott és államilag teljes mértékben kontrollált stablecoin, így a Bank of England esetében a CBDC egy digitális font sterling lenne.
Kristalina Georgieva, az IMF ügyvezető igazgatója szerint jelenleg mintegy 100 ország vizsgálja a CBDC-k lehetőségét. 2022 áprilisában a brit kormány is bejelentette, hogy „kriptoeszköz-technológiai központtá” kíván válni.
Eddig a parlament csak apró lépéseket tett efelé, de megerősítette, hogy a stablecoinokat szabályozás alá fogják vonni, hogy az Egyesült Királyságban elismert fizetési formaként használják majd.
Múlt hónapban Sarah Pritchard, az FCA ügyvezető igazgatója a Bloombergnek azt mondta, hogy a brit kriptorendszereknek figyelembe kell venniük a Terra történelmi stablecoin-összeomlását.
„Az innováció akkor marad fenn, ha jól működik, és most nyilvánvalóan láttuk a következményeket és néhány problémát, amelyek felmerülhetnek.”
Olvastad már? Távozik a közösségből a Shiba Inu alapítója
Forrás: decrypt.co
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!