Az a16z, más néven Andreessen Horowitz, a kriptovalutával kapcsolatos projektekbe milliókat fektető kockázatitőke-vállalat (VC) bejelentette saját kriptokutató laboratóriumának elindítását.
Ez az új kezdeményezés arra törekszik, hogy összeházasítsa a tudományos kutatást az ötletek előállításával és gyakorlati megvalósításával olyan startupokban és szervezetekben, amelyekbe a vállalat nagymértékben befektetett.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az a16z bejelentette, hogy blokklánccal kapcsolatos akadémiai kutatást fog végezni
Az Andreessen Horowitz, a kripto- és Web3 startupokban komoly befektetésekkel rendelkező szervezet bejelentette az a16z kriptokutató laboratórium elindítását, egy olyan kezdeményezést, amelynek segítségével a vállalat meg tud majd küzdeni a szektor kihívásaival.
A vállalat úgy véli, hogy a kripto- és Web3-szektor „a technológia új határterületévé vált, és önálló tudásterületté érett, amely egyesíti az informatika, a közgazdaságtan, a pénzügyek és a humán tudományok elemeit”.
Ez a potenciál, amelyet a VC vállalat a blokklánc-környezetben lát, táplálja elkötelezettségét, hogy megpróbálja megoldani mindazokat az új problémákat, amelyekkel a kriptokörnyezet szembesül, azzal a képességgel kombinálva, hogy ezeket a megoldásokat próbára tegye.
Ezzel kapcsolatban az a16z kijelentette:
„Lehetőség van arra, hogy egy ipari kutatólabor segítsen áthidalni az akadémiai elmélet és az ipari gyakorlat világát, és segítsen formálni a kriptót és a web3-at mint hivatalos tanulmányi területet azáltal, hogy összehozza a tér szempontjából releváns különböző tudományágak legjobb kutatótehetségeit.”
A laboratóriumot Tim Roughgarden, a Stanford és a Columbia kutatója és informatika professzora, valamint Dan Boneh, a Standford informatika és villamosmérnöki tudományok professzora fogja vezetni.
Gyakorlati fókuszban
Az A16z a gyakorlati fókuszt szem előtt tartva hozta létre ezt a kezdeményezést. A kutatás révén megtervezett és megtalált megoldásokat azon vállalatok esetében fogják alkalmazni, amelyekben az a16z jelentős befektetésekkel rendelkezik.
Legyen szó DAO-król (decentralizált autonóm szervezetekről), decentralizált pénzügyekről vagy NFT Gamefi projektekről, az a16z kriptolabor négy csapatának célja az lesz, hogy az a16z portfóliójába tartozó vállalatok számára ötleteket generáljanak a nehéz, nyílt problémák megoldására, ezeket a megoldásokat aztán kód formájában implementálják, és biztosítsák, hogy ezek a megoldások megfeleljenek a szabályozásoknak, és az eredmények megosztása a kriptoközösséggel is megtörténjen.
A vállalat januárban 4,5 milliárd dollárt kívánt bevonni két különböző, kriptóval kapcsolatos alapba, amelyekből 1 milliárd dollárt a terület új startupjainak finanszírozására fordítanak.
Olvastad már? A mémcoinok újra vissza akarnak térni a reflektorfénybe
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.