Cynthia Lummis és Kirsten Gillibrand közös kezdeményezéssel szeretnék átalakítani a jelenlegi kriptós szabályozást az USA-ban, lehetővé téve, hogy a digitális eszközök szabadon kereskedhetővé váljanak az országban.
Lummis a Twitteren osztotta meg a szándékait, és az iparági szereplők értelemszerűen kedvezően fogadták a híreket.
A tervek alapján új jogi keretrendszert alakítanának ki, amely meghatározná a digitális eszközökhöz kötődő tulajdonjogi viszonyokat, és az adásvétel, a kereskedés szabályait.
We successfully prevented @POTUS' 30% digital asset mining tax from being included in the debt ceiling deal but the fight is far from over.
I am working on a regulatory framework that will allow individuals and companies to own and trade digital assets in America.
Stay tuned…
— Senator Cynthia Lummis (@SenLummis) June 10, 2023
Az elképzelések szerint ez a lépés új lökést adna az eszközosztály elfogadottságának, tovább növelve azt.
Az eredeti elképzelések alapján már idén áprilisban meg kellett volna jelennie ennek a törvénytervezetnek, de ez egyelőre nem történt meg.
Lummis arra is felhívta a figyelmet, hogy a beharangozott 30%-os kriptobányász-adót is sikerült megvétózniuk, amelyet be tudtak építeni az adósságplafonról szóló megállapodásba.
Ennek ellenére még messze van a csata vége, hogy megfelelően használható, átlátható jogi keretrendszert tudjanak biztosítani az iparág számára.
Az új elgondolások alapján a törvénycsomag egyértelműen meghatározná, hogy mi számít kriptopénznek, és megoldaná, hogy az értékpapírok definíciója ne legyen érvényes ezekre.
Mivel a tokeneket bizonyos módokon osztályozni lehetne, stabil keretrendszert lehetne létrehozni a kriptoipari vállalatok és a befektetők számára.
Ezzel lecsökkenne a bizonytalanság, és megindulhatna az innováció, a növekedés a szektoron belül.
Gillibrand szerint különösen fontos, hogy a szabályok a lehető legrészletesebbek legyenek, ezért a törvények egyértelmű iránymutatással szolgálnának, hogy hogyan lehetne tokenekhez hozzájutni.
Ez pedig azzal jár, hogy magának a tokenizálásnak a folyamata, annak minden változata törvényi szabályozást kapna.
Sokak számára meglepő lehet, de az algoritmus alapján működő stablecoinokat viszont betiltanák a szenátorok.
Ezzel párhuzamosan pedig sokkal szigorúbb követelményeknek kellene megfelelnie azoknak a vállalatoknak, amelyek dollárhoz kötött stablecoint akarnak kibocsátani, és az ezek fedezetéül szolgáló USD-t kezelni, tárolni.
Olvastad már? Egyre kaotikusabb a Redditen jelen lévő kriptoközösség
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!