Az amerikai posta blokklánc-technológiát alkalmazhat Trump fenyegetései miatt

A Forbes jelentései szerint az Egyesült Államok Postai Szolgálata (USPS) által benyújtott blokkláncalapú eszközt leíró szabadalmat a hét elején hozták nyilvánosságra, miután Donald Trump elnök megpróbálta leállítani a szervezet tevékenységeit. 

Trump aggodalma a blokkláncot illetően

Az Egyesült Államok Szabadalmi és Védjegy Hivatala (USPTO) csütörtökön hozta nyilvánosságra a USPS szabadalmát. Ez egy „biztonságos szavazási rendszer”, amely blokklánc-technológia segítségével biztosítja a levélszavazás biztonságát.

Ez az ötlet annak köszönhetően született meg, hogy Trump korábban a levélben történő szavazás ellen tiltakozott, mégpedig a levélszavazási szolgáltatásokkal kapcsolatos olyan biztonsági problémákra hivatkozva, mint a levelek elkallódása, azok módosítása és a hamisítás kockázata.
A februárban benyújtott szabadalom a blokklánc-technológiát bevezetve oldaná meg Trump problémáit és védené a USPS üzleti tevékenységét.
„Ez egy olyan szavazási rendszer, amely a blokklánc és a posta biztonságát felhasználva egy megbízható szavazási rendszert tud biztosítani” – ismerteti a szabadalom.

Forrás: Forbes

Egy bejegyzett választópolgár levélben egy számítógépen olvasható kódot kap, majd megerősíti mind személyazonosságát, mind a választások során feltüntetett helyes szavazási információit.

„A rendszer elkülöníti a választók azonosítását és a szavazatokat a szavazás anonimitásának biztosítása érdekében, és a szavazatokat elosztott főkönyvi technológiával egy blokkláncon tárolja” – teszi hozzá.

A USPS a következőt írta a szabadalomban:

„A szavazók általában azt szeretnék, hogy a választott képviselőket vagy más problémákat illetően kényelmes és biztonságos módon szavazhassanak.”

Azt is hozzátették, hogy a blokklánc-technológia biztosítja, hogy az eredmények megfeleljenek a leadott szavazatoknak, ezzel eloszlatva a politikusak által felvetett aggályokat.
Ezenkívül lehetővé teszi a különféle szükséges adatok nyomon követését „olyan módon, hogy az biztonságos legyen, illetve mások számára egyszerűen megerősíthesse, hogy az adatok nem változtak” – olvashatjuk a szabadalomban.
A blokklánc személyazonosítási szolgáltatásait már széles körben fejlesztik, és a Forbes azt állította, ha a szavazatokat egy elosztott főkönyvbe helyezik, azok szinte azonnal továbbítódnak, ezáltal drasztikusan csökkentve a szavazások módosításának, hamisításának veszélyét.
A Postai Szolgálat a cikk írásakor nem kommentálta a helyzetet.
 

Jelentősebb átláthatóság

Paul Madsen, a Hedera Hashgraph elosztott főkönyvi technológiáért felelős műszaki vezetője azt állította, hogy a blokklánc egy potenciálisan ellentétekkel rendelkező közösséget megbízható és elosztott adatokkal láthat el anélkül, hogy valamely szolgáltatóra támaszkodna az adatok ellenőrzésének érdekében.
A Forbesnak úgy nyilatkozott, hogy először is lehetővé teszik a közösség számára, hogy konszenzusra vagy megállapodásra jussanak az adatokat megváltoztató tranzakciók rendszeréről.
Madsen megjegyezte, hogy az ilyesféle funkciók hasznosak a választások szavazatainak rögzítésére:

„Az egyes szavazók szavazatait a blokkláncon rögzítik, vagy pedig időbélyeggel látják el, majd máshol is rögzítik azt, csökkentve ezáltal kettős szavazás és a szavazással történő manipuláció esélyét. A folyamat átláthatósága révén így nő a választók bizalma.”                  

Ugyanakkor nyilvánvalóvá tette, hogy „a blokkláncok nem a szavazóplatformok csodaszerei”, azt állítva, hogy a személyazonosság ellenőrzése a kritikusabb elem (amelyet a szabadalom el is ismer).
Ez az erőfeszítés mindeközben nem azt jelenti, hogy a USPS csak hirtelen, a semmiből fedezte fel a blokklánc lehetőségét; már 2016 óta fontolgatja a technológia kivitelezését.
A USPS még négy „kulcsfontosságú felhasználást” is felvázolt a blokklánc-technológia alkalmazására, amint az az alábbi képen látható:

Forrás: Forbes

Ez az igyekezet tükrözi Kína, Japán és Dél-Korea hozzáállását is, a három ország ugyanis óriási lépéseket tett meg a blokkláncalapú irányítási rendszerek fejlesztése és az azokba történő befektetés irányába.

Olvastad már? Bikafutamok, bányászat, Tor-sebezhetőség – a hét rossz hírei

Forrás: cryptoslate.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Ezekre az altcoinokra érdemes figyelni az amerikai stratégiai kriptotartalék kapcsán

Donald Trump elnök döntése, hogy hivatalos amerikai kriptotartalékot hozzon létre, hatalmas izgalmat keltett. Az Államkincstár és a szövetségi ügynökségek április 5-én hozzák nyilvánosságra digitális eszközeiket,...

Az intézményi befektetések állnak szemben a kriptopiac korrekciójától való félelemmel

Miután a kriptopiacok nem tudták eséssel kezdeni a hónapot, most próbálnak alkalmazkodni az újabb negatív trendhez. Ennek eredményeként a bitcoin bikái egy időre 84.000 dollár...

Kulcstényezők, amelyek az XRP árát a 100 dolláros mérföldkő felé terelhetik

Bár a Bitcoin már közel jár a 92.000 dolláros szinthez, és továbbra is erős emelkedő lendületet mutat, az XRP továbbra is nehezen tud áttörni ellenállási...

Az FTX összeomlása óta nem zárt ilyen rossz negyedévet a Coinbase

A tőzsdén jegyzett, amerikai központú Coinbase kriptotőzsde nehéz negyedévet zárt. Ez volt a legrosszabb időszaka a 2022-es FTX-összeomlás óta. A Coinbase részvényei 2025. január 2-án valamivel...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.