Az Egyesült Államok Szövetségi Számviteli Szabványok Tanácsa, a FASAB tisztázta, hogy az elkobzott kriptoeszközöket nem-pénzügyi vagyontárgyként kell kezelni, míg a központi banki digitális valutákat, a CBDC-ket viszont pénzügyi eszközökként kell nyilvántartani.
A szövetségi hatóság szerint ennek az az oka, hogy a kriptopénzek általában nem rendelkeznek minden monetáris jellemzővel kiemelve, hogy nem hatékonyak, mint elszámolási egység, csereeszköz vagy értékmegőrző.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Nem minden digitális pénz egyforma
A FASAB pénteken tett közzé egy beszámolót, amelyben tisztázza az elkobzott, lefoglalt digitális eszközök számviteli és jelentési szabványait.
A FASAB felelős az amerikai kormány számviteli szabványainak kidolgozásáért és terjesztéséért.
A közlemény hangsúlyozza, hogy a központi banki digitális valuták általában a kormány által támogatott pénz hivatalos digitális formái, amelyek lényegében ugyanazokat a célokat szolgálják, mint a készpénz, és ezért ugyanúgy kell a nyilvántartást is vezetni róluk.
„A jelentési egységeknek a központi banki digitális valutákat monetáris eszközökként, míg az összes többi digitális eszközt nem monetáris vagyontárgyként kell kezelniük.”
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Nem a kormány bocsátja ki a kriptopénzeket, így nem érnek semmit
A FASAB meghatározása alapján az összes többi digitális eszköz közé tartoznak a kriptoeszközök, kriptovaluták, stablecoinok, az NFT-k, az értékpapír tokenek és privát coinok egyaránt.
A központi banki digitális valuták kivételével pedig ezek a digitális eszközök nem minősülnek fiat pénznek és általában nem rendelkeznek monetáris jellemzőkkel.
„A kriptoeszközök nem hatékonyak csereeszközként, mivel kevés piaci szereplő fogadja el őket fizetési formaként, és mert a kriptoeszközök nem rendelkeznek azokkal a jellemzőkkel, amelyek a fiat pénzt erőssé és legitimé teszik, például a szuverén nemzeti intézmények és jogrendszer támogatásával. A kriptoeszközök általában nem képviselnek stabil értéket, amely szükséges ahhoz, hogy hatékonyan pénzként működjenek, a jelentős piaci értékingadozásuk miatt.”
Ki kell deríteni, hogy mennyit ér az elkobzott vagyon
A közlemény továbbá javasolja a különböző közszolgálati egységeknek, hogy az elkobzott és lefoglalt digitális eszközök piaci értékét egy nyilvánosan megfigyelhető, aktív piac alapján határozzák meg a konkrét digitális eszközre vonatkozóan.
Azt is megjegyezték, hogy a szervezetek vezetőinek mérlegelnie kell, hogy melyik piaci árat veszik figyelembe, mi alapján döntik el, hogy melyik az érvényes.
Olvastad már? A Litecoin a 71 dolláros támaszszint körül stagnál – Merre fog menni az LTC ezután?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.