Míg a globális kriptopénz piaci kapitalizáció tovább emelkedett, nem minden kriptónak sikerült zöldre festeni a grafikonjait. Az egyik ilyen példa a Render (RNDR) volt.
Habár ez első ránézésre problémásnak tűnt, valami érdekes dolog zajlik a színfalak mögött, ami hamarosan megmutathatja hatását a token árfolyamának alakulására is hamarosan.
Az RNDR lemarad
A cikkírás idején a medvék uralták a piacot, mivel az RNDR heti és napi grafikonja pirosban volt.
A CoinMarketCap szerint az RNDR árfolyama az elmúlt hét napban és 24 órában több mint 3%-kal, illetve 2%-kal esett.
A cikk írásakor az RNDR 6,55 dolláron kereskedett, több mint 2,5 milliárd dolláros piaci kapitalizációval.
Az IntoTheBlock adataiból kiderült, hogy az RNDR befektetőinek mindössze 50%-a volt nyereséges.
A számok azonban hamarosan megváltozhatnak, mivel valami bikás dolog készülődött. A Santiment nemrég közzétett egy tweetet, amely egy érdekes fejleményt fedett fel.
📈 Render (RNDR), Aave (AAVE), and Maker (MKR) are the three most notable altcoins seeing address activity rises the past couple of days amongst the many market cap rises. Historically, rising levels of wallets interacting on networks is a sign of future bullish behavior. pic.twitter.com/N60Uxn4XSU
— Santiment (@santimentfeed) July 15, 2024
Említésre méltó, hogy az RNDR címzési aktivitása az elmúlt néhány napban emelkedett. A hálózatokon interakcióba lépő tárcák emelkedő szintje történelmileg a jövőbeli bikás viselkedés jele volt.
Vajon az RNDR bikássá válik?
Mivel a token címaktivitása emelkedett, azt terveztem, hogy közelebbről megvizsgálom a befektetők viselkedését.
A Santiment adatainak elemzéséből kiderült, hogy a bálnák felkapkodták az RNDR-t, mivel a top címek által tartott kínálat meredeken nőtt.
A piacon azonban összességében az eladási nyomás dominált. Ezt jól mutatta a tőzsdéken belüli kínálatának masszív növekedése és a tőzsdéken kívüli kínálat csökkenése.
Ezenkívül a tőzsdei beáramlása is megugrott, ami még inkább alátámasztotta azt a tényt, hogy a nagybefektetők eladták a tokent.
A token MVRV-aránya július 16-án csökkenést regisztrált, ami medvés jelzésként értelmezhető.
Mindazonáltal a Weighted Sentiment értéke a pozitív zónába került, ami azt jelenti, hogy a token körüli bullish hangulat emelkedett.
Ezután vetettem egy pillantást a token napi grafikonjára, hogy jobban megértsük, merre tart.
A technikai indikátor Relative Strength Index (RSI) lefelé mutatót regisztrált, ami az árfolyam további csökkenésére utal.
A Bollinger szalagok szerint azonban az RNDR a 20 napos egyszerű mozgóátlag (SMA) ellenállását tesztelte.
Az e szint feletti kitörés bikarallyt indíthatna el. A sikeres kitörésre volt esély, mivel a MACD bikás kereszteződést mutatott.
Ha ez bekövetkezik, akkor az RNDR hamarosan elérheti a 7,72 dolláros szintet, mielőtt a 11 dolláros szintet célozza meg.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
Olvastad már? Nyári őrület: Trump diadala miatt a BTC lehet az új arany?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.