A Goldman Sachs és a Massachusetts Institute of Technology elemzői nemrégiben mélyre merültek a generatív mesterséges intelligencia (AI) piacában, hogy meghatározzák annak rövid és hosszú távú életképességét a befektetők számára.
A kutatásukban folyton visszatérő kérdés az volt, hogy a jelenlegi mesterséges intelligenciapiac egy kipukkanásra váró, növekvő buborék-e, vagy a technológia és az ipar következő következő nagy korszakát hozhatják-e el.
Sajnos a jelentés szerint a válasz nem ilyen egyszerű. A piaci különbségek, amelyek akkor jelentkeznek, amikor egy buborék hamarosan kipukkad, mint például a dotkomlufi kipukkanásakor.
Amikor egy „mindent vivő” alkalmazás turbózza fel a technológiát, mint például amikor Satoshi Nakamoto és társai feltalálták a kriptopénzt, túlságosan finomak lehetnek ahhoz, hogy észrevegyük őket, amíg túl késő nem lesz.
A mesterséges intelligencia egy buborék?
A jelentés interjúkat tartalmaz négy Goldman Sachs közgazdásszal és egy MIT közgazdászprofesszorral.
Az előrejelzéseik megoszlottak a három Goldman Sachs közgazdász között, akik azt jósolják, hogy a mesterséges intelligencia „killer” alkalmazása hamarosan elérkezhet.
Egy Goldman Sachs közgazdász és az MIT professzor azonban szkeptikusabbnak tűntek, különösen rövid távon.
Daron Acemoglu, az MIT professzora szerint:
„Figyelembe véve a mai generatív mesterséges intelligencia technológia fókuszát és architektúráját… a valóban átalakító változások nem fognak gyorsan bekövetkezni, és valószínűleg kevés – ha egyáltalán lesz ilyen – fog megtörténni az elkövetkező 10 évben.”
Jön a mesterséges intelligencia gyilkos alkalmazása?
Az ellenérv azonban, hogy a jelenlegi beruházások és vállalati kiadások nem olyan radikálisak a korábbi technológiák piaci ciklusaihoz képest.
Bár még nem világos, hogy pontosan mi lesz a mesterséges intelligencia gyilkos alkalmazása, a jelenlegi fejlődés alapján egyes elemzők szerint a növekedési pálya folytatódhat.
Ez azért jelentős, mert a jelentésből kiderül, hogy az elemzők előrejelzése szerint „a technológiai óriások és más vállalatok a következő években több mint 1 billió dollárt fognak költeni mesterséges intelligenciával kapcsolatos beruházásokra”.
Ilyen mértékű nagyrészt infrastrukturális beruházások mellett a beruházásokból származó termékeknek és szolgáltatásoknak elég erősnek kell lenniük ahhoz, hogy támogassák és fenntartsák a jelenlegi és jövőbeli finanszírozást.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Kash Rangan, a Goldman Sachs amerikai szoftverrészvények elemzője szerint a kilátások a jelenlegi befektetések nagysága ellenére pozitívak.
Eric Sheridan, a Goldman Sachs amerikai internetes részvények elemzője hasonló véleményt fogalmazott meg egy interjúban:
„Lehetetlen végigülni a generatív mesterséges intelligencia képességeinek bemutatóit a vállalati rendezvényeken vagy fejlesztői konferenciákon, és nem izgatottan távozni a hosszú távú lehetőségek miatt.”
Ennek a potenciálnak a kiaknázása azonban attól függ, hogy a generatív mesterséges intelligencia hamarosan tömegesen alkalmazásra kerül-e az iPhone-okon.
Olvastad már? Az altcoinok listája, amelyek készen állnak a piaci figyelem felkeltésére
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.