A szerdai események tükrében a bitcoin rejtélyes létrehozója, Satoshi Nakamoto mintha egy medveszellem lenne, gondolhatják sokan.
A bitcoin éppen a 10000 dollárral küzdött, hogy végre áttörje az ellenállást, mikor teljesen váratlanul 500 dollárt esett negyed óra alatt.
A kereskedők nem reagáltak jól arra, hogy a Whale Alert twitter-bot riadót fújt, az egyik legrégebbi bitcoin-cím aktiválta újra magát.
👤👤👤 40 #BTC (391,055 USD) transferred from possible #Satoshi owned wallet (dormant since 2009) to unknown wallet
ℹ️ The coins in this transaction were mined in the first month of Bitcoin's existence.
— Whale Alert (@whale_alert) May 20, 2020
A legelső bitcoin-címek egyikéről – amelyek lehetséges, hogy magához Satoshihoz tartoznak vagy tartoztak – 50 BTC-t küldött el a tulaj. A blokklánc pedig megmutatja nekünk, hogy azokat a coinokat 2009 februárjában bányászták ki.
Nakamoto esélyes a legnagyobb kriptós bálna címére. A Bitcoin létrehozásakor mintegy 1,1 millió bitcoint bányászott ki, amely mai áron számolva nagyjából 10 milliárd dollárt ér. Sokan pedig attól tartanak, hogy a részesedését most a piacra fogja önteni, ezért megindult az eladás.
Ezután persze újabb adatok is napvilágra kerültek, amelyek alapján a kérdéses blokk nem Satoshihoz köthető, legalábbis nem része az 1,1 milliós készletnek.
Ez kicsit lenyugtatta a kedélyeket, és megmentette a bitcoint a nagyobb zuhanástól. Hat órával későbbre pedig nagyjából stabilizálódott is az ár.
Technikai részletek
Ez az 500 dolláros esés a kriptoszféra egyik legnagyobb félelmének visszhangjaként nyilvánult meg. Sokan aggódnak amiatt, hogy mi történik, mikor a régi bitcoin bálnák ki akarják majd venni a felhalmozott vagyonukat, és sokmilliárd dollárnyi coinnal árasztják el a piacot.
Az egyik nagy elemzőportál, a Messari levelet is küldött az ügyfeleinek, mivel ők is érzékelik az aggályokat a befektetők és a kereskedők között Nakamoto vagyonának ügyében:
„Satoshi vélhetően 1,1 millió bitcoin fölött rendelkezik. Érzékeljük a félelmet, bár túlzónak érezzük, hogy ezek a coinok a piacra kerülhetnek, drasztikus áresést idézve elő.”
Van viszont egy másik technikai apróság, amely itt jön a képbe. Az áremelkedést eddig az eső trendvonal is megfogta.
Ez a szint pedig, ahogy látható is, mindig megállította a bikákat. Az eladási hullámot lehet, hogy a „Nakamoto FUD” indította be, de folytatódni valószínűleg a csökkenő trend miatt fog.
További esés
A 10000 dollár ismételt sikertelen meghódítása után a kereskedés megint 9500 alatt zajlik. Ha a lejtmenet folytatódik, és a 200 napos mozgóátlag, mint támasz, elesik, akár 8000 dollárig leeshetünk.
Másrészről viszont a 9500 is szolgálhat támaszként, ahonnan a kereskedők ismét nekifuthatnak a tízezernek. Sikeres áttörés esetén pedig megcélozhatják az eddig éves csúcsot, a 10500-at.
Olvastad már? Az opciós piacok szerint nem lesz idén 20.000 dolláros bitcoin
Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép estétek! 🙂
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.