Az ausztrál pénzügyminiszter szerint sok érv szól amellett, hogy a kriptopénzek ugyanolyan elbírálás alá essenek, mint bármely más pénzeszköz.
Egy sajtóinterjúban a miniszter, Stephen Jones hosszabban is beszélt az ország kriptoiparáról, és az ehhez kapcsolódó jelenlegi tendenciákról, a várható állami intézkedésekről.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Megerősítette, hogy vizsgálják a területet, de nem érzik jó öletnek, hogy valami teljesen új szabályrendszert hozzanak létre, hiszen összességében a kriptók is inkább pénzügyi terméknek számítanak.
A nézeteivel nincs egyedül, az Ausztrál Tőzsdefelügyelet, valamint az egyik legnagyobb ausztrál bank, a Commonwealth Bank szintén amellett foglalt állást, hogy a kriptókat pénzként szabályozza az ország.
„Már elkezdtük a vizsgálatokat, hogy mely kriptoeszkzöket kellene szabályoznunk, és hogyan. Nem tudom előre megmondani, hogy a konzultációk hová vezetnek majd, mivel még az elején vagyunk. De ahogyan a mondás tartja, ha valami úgy néz ki, mint egy kacsa, úgy mozog, mint egy kacsa, és olyan hangja van, mint egy kacsának, akkor úgy is kell értékelnünk. A különböző coinok és tokenek gyakorlatilag értéktárolóként vannak használva, mint a pénz, vagy befektetésre, piaci spekulációra. Ez elég jó érv amellett, hogy úgy kezeljük őket, mint bármely más pénzügyi terméket.”
Mi a különbség kriptó és kriptó között
A hírekkel kapcsolatban a kriptoipar számos résztvevője kifejtette a véleményét, és sokan úgy fogalmaztak, hogy a teljesen egységesített szabályrendszer sem biztos, hogy túl jó ötlet.
Michael Bacina, egy blokklánc-ügyekkel foglalkozó jogász szerint, ha túl szélesen határozzák meg a definíciókat, akkor a technológiát használó vállalkozásoknak a sokkal szigorúbb pénzügyi szabályoknak kell majd megfelelnie.
Ez viszont arra késztetheti a vállalkozókat, hogy máshol építsenek üzletet, máshová vigyék a pénzüket.
A trükk az, hogy úgy lehessen fogyasztóvédelmet biztosítani, hogy közben ne riasszuk el az iparág résztvevőit a túlszabályozással. Ezzel azt kockáztatnánk, hogy a lakosság külföldi platformokat használ, amelyek kevésbé biztonságosak.”
Mások szerint az elrontott szabályozás nagy hatással lehet az ausztrálok úttörő szerepére az iparágban, visszavetheti az üzletfejlesztést, és nemzetközi szinten is rontaná a versenyképességet.
Az ausztrál jogalkotók még nem adtak ki egységes szabályozást, jogi keretrendszert a kriptók számára, de az FTX tavalyi bedőlésének fényében úgy néz ki, hogy már kezdik komolyabban venni ezt az ügyet.
Jones elmondása szerint a tőzsde csődje egyértelművé teszi, hogy valamiféle szabályozásra mindenképpen szükség van.
A Blockchain Australia lobbicsoport viszont arra hívja fel a figyelmet, hogy ha minden kriptopénz a hagyományos pénzpiaci szabályok hatálya alá esne, akkor azzal kevesebb befektetés érkezne az iparágba, ezért visszaesne az innovációk száma, és az iparági munkalehetőségek száma is szűkülne.
Olvastad már? Változások a Binance SWIFT utalásaiban
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!