Miközben a befektetők az Egyesült Államok jegybankjának négy év óta első kamatcsökkentését várják, a BitMEX társalapítója Arthur Hayes megosztotta véleményét arról, hogy ezek a lehetséges csökkentések hogyan befolyásolhatják a kriptovaluta-piacot.
Hayes szeptember 18-án Szingapúrban, a Token2049 konferencián „Gondolatok a makrogazdaság aktuális eseményeiről” címmel tartott előadást.
Foglalkozott 5%-os hozamú kincstárjegyek (T-bills) tartásával és a kriptovalutákba való befektetéssel a Fed kamatcsökkentési döntéséből eredő lehetséges piaci változásokkal összefüggésben, amelyek várhatóan szeptember 18-án fognak végre kiderülni.
A Fed „óriási hibát követ el”
Hayes nem kímélte a Fed-et azért, mert potenciálisan kamatcsökkentésre készül a növekvő dollárkibocsátás és a megnövekedett kormányzati kiadások közepette.
„Úgy gondolom, hogy a Fed óriási hibát követ el a kamatcsökkentéssel egy olyan időszakban, amikor az amerikai kormány annyi pénzt nyomtat és költ el, amennyit békeidőben még soha” – vélekedett a vállalkozó, hozzátéve:
„Bár úgy gondolom, hogy sokan várnak egy kamatcsökkentést, ami azt jelenti, hogy azt hiszik, a részvénypiac és más dolgok fel fognak lendülni, én úgy vélem, a piacok néhány nappal a Fed kamatdöntése után össze fognak omlani.”
Hayes szerint az esetleges kamatcsökkentés – amely várakozásai szerint 75 vagy 50 bázispontos lesz majd – valószínűleg piaci esést fog okozni, mert „szűkíteni fogja az amerikai dollár és a japán jen közötti kamatkülönbözetet”.
„Láttuk, mi történt néhány héttel ezelőtt, amikor a jen 162-ről körülbelül 142-re esett, körülbelül 14 nap alatt, ami szinte egy mini pénzügyi összeomlást okozott” – mondta a BitMEX korábbi vezetője, hozzátéve: „Ennek a pénzügyi stressznek a megismétlődését fogjuk látni”.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
T-bills hozamok kontra kriptohozamok
Hayes szerint számos kriptovaluta jövedelemhozama „valamivel a T-bills kamatlába felett vagy alatt van”, ami befolyásolja az árfolyamuk teljesítményét.
„Mert miért fektetne be egy kockázatosabb DeFi-alkalmazásba, amikor csak annyit tehet, hogy felhívja a brókerét, T-billsbe teszi a pénzét, és 5,5%-ot keres” – tette fel a kérdést a vállalkozó.
Hayes négy kriptovaluta hozamát vizsgálta: ezek az ether, az ethena (ENA), a pendle (PENDLE) és az ondo (ONDO). Közölte, hogy az összes említett tokenben jelentős összegeket birtokol, kivéve az ONDO-t, amelybe elmondása szerint nem fektetett be.
Hayes megemlítette, hogy az ether gyenge teljesítményt mutat, és „nagyon nagy mértékben” alulteljesítette a bitcoint. Ezután az ETH-t „internetes kötvényként” emlegette, amelynek hozama 4%, és amely jelenleg veszít a T-billsszel szemben, de ő még mindig befektet benne.
„Ha a hozam gyorsan csökken, ami szerintem így lesz, akkor az Ethereum pénzzé válik, és én többet keresek” – jelentette ki Hayes, hozzátéve:
„Ahogy látjuk, hogy a kamatok gyorsan csökkennek, mivel a Fed kamatot fog vágni, a piacok zuhanni fognak, és azt fogják mondani, hogy csináljunk még többet ebből, mert ez fogja megoldani a dolgokat. Újraindíthatjuk az Ethereum bikapiacát.”
Olvastad már? Kisebb bitcoin rallyt indítottak el a bikák kedden
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.