Aranyalapú stabilcoinon dolgozik Irán és Kína

A potenciális stabilcoin célja, hogy lehetővé tegye a határokon átnyúló tranzakciókat az olyan fiat valuták helyett, mint az amerikai dollár, az orosz rubel vagy az iráni riál.

Az iráni központi bank állítólag együttműködésre lépett az orosz kormánnyal egy új, arannyal fedezett kriptopénz közös kibocsátása érdekében.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Vedomosztyi orosz hírügynökség szerint Irán Oroszországgal közösen dolgozik egy, „a Perzsa-öböl térsége tokenjének” létrehozásán, amely fizetési módként szolgálna a külkereskedelemben.

A token a tervek szerint egy aranyfedezetű stabilcoin formájában kerülne kibocsátásra Alekszandr Brazsnyikov, az orosz kriptoipari és blokkláncszövetség ügyvezető igazgatója szerint.

A stablecoin célja, hogy lehetővé tegye a határokon átnyúló tranzakciókat az olyan fiat valuták helyett, mint az amerikai dollár, az orosz rubel vagy az iráni riál.

A jelentés megjegyzi, hogy a potenciális kriptovaluta egy különleges gazdasági övezetben működne Asztrahánban, ahol Oroszország elkezdte fogadni az iráni teherszállítmányokat.

Anton Tkacsev orosz törvényhozó, az Információtechnológiai és Kommunikációs Bizottság tagja hangsúlyozta, hogy egy közös stablecoin-projekt csak akkor válik lehetségessé, ha a digitális eszközök piaca teljes mértékben szabályozott lesz Oroszországban.

Az orosz parlament alsóháza többszöri halasztás után ismét ígéretet tett arra, hogy 2023-ban megkezdi a kriptotranzakciók szabályozását.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Irán és Oroszország azon országok közé tartozik, amelyek megtiltották lakosaiknak a kriptovaluták, például a bitcoin vagy a tether USD használatát fizetések esetén.

Ugyanakkor Irán és Oroszország aktívan dolgozik azon, hogy a kriptót a külkereskedelem eszközeként alkalmazza.

2022 augusztusában az iráni Ipari, Bányászati és Kereskedelmi Minisztérium jóváhagyta a kriptopénz használatát az országba irányuló importra a folyamatban lévő nemzetközi kereskedelmi szankciók közepette.

A helyi kormány szerint az új intézkedések segítenek Iránnak enyhíteni a globális kereskedelmi szankciókat.

Irán ezt követően adta le első nemzetközi importmegrendelését 10 millió dollár értékű kriptovaluta felhasználásával.

Az Orosz Bank – amely mindig is ellenezte a kriptopénzek fizetési módként való használatát – beleegyezett, hogy engedélyezze a kriptót a külkereskedelemben, hogy enyhítse a nemzetközi szankciók hatását.

A szabályozó azonban soha nem tisztázta, hogy milyen kriptovalutákat használhatnának ilyen tranzakciókhoz.

Olvastad már? Miniszterük szerint Ukrajna lesz a világ legjobb joghatósága a kriptók számára

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

A SEC új stratégiája: kritikus határidők és irányváltás a kriptoügyekben

Az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC) úgy tűnik, hogy a kriptovaluta-pereskedést helyezi előtérbe, mivel néhány nagyobb ügy bírósági határideje közeleg. A pénzügyi szabályozó hatóság egyben...

Vége a mémcoin őrületnek a Solana hálózatán?

Úgy tűnik, hogy a Solana hálózatán zajló mémcoin-mánia gyorsabban lecsengett, mint egy rossz másnaposság, és a korábban pezsgő Pump.fun tokenindító platform aktivitása drasztikusan visszaesett. A...

A Bitcoin bálnák profitja zuhant! Veszít lendületéből a bikapiac?

A hónap elején a Bitcoin árfolyama körülbelül 102.398,17 dolláron állt. Azóta a piac 5,77%-os csökkenést tapasztalt. Az előző hónapban viszont a piac legalább 9,54%-os emelkedést...

Grok AI kiszivárogtatott egy titkot: két mikro-kapitalizációjú kriptovaluta 85x-es emelkedés előtt áll

Vendégbejegyzés A kriptovilág bennfentesei kétségbeesetten próbálják megszerezni a helyüket két robbanékony mikro-kapitalizációjú tokenben, miután egy sokkoló szivárgás felfedte ezek parabolikus növekedési potenciálját. A Grok AI elemezte...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.