Áramhiány miatt 300 bányászgépet foglalt le a koszovói rendőrség

Az ország gazdasági minisztere Twitteren közölte, hogy a kriptobányász gépek lefoglalásával „havonta több tízezer eurót” takarítanak meg, és „koszovói családok százainak biztosítanak energiát” az áramhiány közepette.
A koszovói rendőrség fokozta a kriptobányászok elleni fellépést az országban – csak január 8-án több mint 300 bányászgépet koboztak el.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A koszovói rendőrség január 8-án kiadott közleményéből kiderült, hogy 272 „Antminer” Bitcoin-bányászgépet foglaltak le Leposavić településen, valamint további 39 bányászgépet Priština közelében.
Eközben a rendőrség megállított egy sofőrt is, aki 6 kriptobányász gépet szállított 42 grafikus kártyával (GPU) a Vučitrnben található Druar közelében. A sofőrt azóta kihallgatták és elengedték.
Artane Rizvanolli gazdasági miniszter a Twitteren támogatásáról biztosította a koszovói rendőrséget, és azt írta:

„Havonta több tízezer eurónyi adófizetői pénzt takarítanak meg = energiát több száz koszovói családnak a válság idején”.

Koszovó energiahiánya

Decemberben Koszovó 60 napra rendkívüli állapotot hirdetett ki energiaválság és áramhiány közepette.
Azóta a gazdasági miniszter január 5-én általános tilalmat vezetett be a kriptobányászatra. Koszovó jelenleg energiájának több mint 40%-át importálja.

Ahogy arról korábban a Cointelegraph is beszámolt, a Bitcoin-bányászat évente 101 TWh-t használ fel, vagyis több energiát, mint a teljes Fülöp-szigetek.
Ennek ellenére a bányászok egyre inkább a megújuló energiaforrások felé fordulnak, különösen az Egyesült Államokban, amely a bányászati műveletek új központjává vált.
A hollandiai székhelyű The Paypers hírportál szerint a kriptobányászat mértéke egy ideje már Koszovóban is növekszik.
Egészen a közelmúltig, a koszovói háború 1999-es befejezése óta a szerb többségű északi településeken élők számára ingyenes volt az áramszolgáltatás.
A villamosenergia-hálózatot üzemeltető KOSTT 2021 novemberének végén bejelentette, hogy a továbbiakban nem szolgáltat ingyenes áramot az ország északi részén található négy településnek: ezek Észak-Kosovska Mitrovica, Zvečan, Zubin Potok és Leposavić.
A balkáni ország 2008-ig, a függetlenség kikiáltásáig Szerbia része volt.

Az elmúlt hónapokban több más nemzet is aggodalmát fejezte ki a bányászathoz kapcsolódó áramkimaradások miatt, köztük Irán és Kazahsztán is.

Olvastad már? Pakisztán vizsgálatot rendelt el a Binance-szel szemben

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

CZ a kriptotárcákat a tőzsdék elé helyezi, íme egy jó példa

Vendégbejegyzés A kriptopiac folyamatos fejlődésével egyre nagyobb az étvágy az olyan pénztárcákra, amelyek támogatják a felhasználókat abban, hogy elboldoguljanak ebben a változó környezetben. Ezt emeli ki a...

Új DeFi projekt készül túlszárnyalni az Ethereumot és a Shiba Inut, miközben ára 800%-ot emelkedik

Vendégbejegyzés Miközben a kriptopiac a következő nagy mozgást várja, a DTX Exchange az, amely az utóbbi időben reflektorfénybe került 800%-os áremelkedésével. Bár az Ethereum és a...

Az SEC elállt a Coinbase elleni pertől

A Coinbase vezérigazgatója, Brian Armstrong az X-en jelentette be, hogy az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) elállt a tőzsde elleni pertől. A hír izgalmat váltott...

Egyre több bűncselekményt követnek el kriptovalutákkal Oroszországban

Oroszországban egyre több bűncselekmény kapcsolódik a kriptovalutákhoz – közölte az ország Legfelsőbb Bírósága. Egy nemrég tartott ülésen, amelyen Vlagyimir Putyin elnök is részt vett, Irina Podnoszova,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.