December 7-től kezdődően nem fogad el áramigénylésre vonatkozó kérvényeket a Bitcoin-bányászatoktól Izland energiaszolgáltatója.
A Landsvirkjun nemzeti izlandi villamosenergia-szolgáltató vállalat csökkentette az általa biztosított árammennyiséget egyes iparágak, köztük az alumíniumkohók és a Bitcoin-bányászok számára.
A szigetország energiaszolgáltatójának képviselője arról számolt be, miszerint kénytelenek voltak csökkenteni a délnyugati Bitcoin-bányászok és különböző ipari létesítmények számára kiosztott energiamennyiséget egy sor akadályozó tényező okán, többek között egy erőműben felmerült probléma, a víztározók alacsony szintje és egy külső szolgáltatóval szemben kialakult probléma miatt.
A bányászati tevékenységeket már régóta vonzza az a tény, hogy az ország bővelkedik a geotermikus energiákban, amelyet bányászatban olcsó és bőséges megújuló energiaforrásként hasznosítanak.
December 7-től kezdve azonban a Landsvirkjun szerint határozatlan ideig elutasítják a bányászati tevékenységre fordítandó villanyáramra vonatkozó új kérelmeket.
A kanadai Hive Blockchain Technologies, a Genesis Mining és a Bitfury Holding a három fő Bitcoin-bányászati vállalat, amely létesítményeket nyitott Izlandon.
A bányászok közel egy évtizede próbálják megvalósítani a környezetbarát Bitcoin-bányászat ígéretét az országban. A Cloud Hashing 2013-ban 100 bányászt költöztetett Izlandra.
2017 novemberében az osztrák HydroMiner GmbH mintegy 2,8 millió dollárt gyűjtött be az ICO-ja során, hogy bányászberendezéseket telepítsen közvetlenül az izlandi erőművekbe.
Az ország áramtermelésének kevesebb mint 1%-át állítják elő nem megújuló forrásokból.
Az ország alumíniumolvasztó iparát sújtotta leginkább az elosztási hiba. Az alumínium ára 1,1%-kal emelkedett december 7-én, hogy tükrözze a közelmúltban megugró kereslet és a jelenlegi áramellátási válság miatt kialakult szűkös kínálatot.
Globálisan a zöldblokklánc-kezdeményezések 2021-ben jöttek divatba. A COP26 konferencián a skóciai Glasgow-ban az előadók foglalkoztak az energiaigényes Bitcoin-bányászattal is.
A konferencián elindították a GloCha United Citizens Organization (UCO) elnevezésű, az éghajlatváltozás elleni fellépésért felelős szervezetet. Ez a szervezet a blokklánc-technológiát fogja felhasználni az éghajlatváltozással kapcsolatos célkitűzések előmozdítására.
Olvastad már? 2021-ben már 41-szer halt meg a Bitcoin
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!