A kripto-párti amerikai elnök megválasztása és az egyre súlyosbodó gazdasági problémák világszerte új szintre emelték a Bitcoin iránti érdeklődést.
Anthony Pompliano vagyonkezelő szerint már megkezdődött a globális verseny a lehető legtöbb Bitcoin birtoklásáért.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A verseny elkezdődött
A Yahoo Finance-nek adott interjújában Pompliano hangsúlyozta, hogy sokan úgy vélik, az új amerikai elnök, Donald Trump teljesíteni fogja kampányígéreteit, és stratégiai Bitcoin-tartalékot hoz létre.
Szerinte erre az Egyesült Államoknak szüksége is van, hogy ne kerüljön más országok mögé az új digitális arany megszerzésében.
„Globális verseny zajlik most a Bitcoinért. Legyen szó helyi, állami vagy szövetségi tisztviselőkről, mindenki számára kulcsfontosságú, hogy minél több Bitcoint szerezzenek. Ellentétben az arannyal, Bitcoinból nem tudunk egyszerűen csak többet kibányászni!”
Hozzátette, hogy a Bitcoin iránti keresletet elsősorban a nemzeti valuták leértékelése hajtja.
Példaként említette, hogy az amerikaiak az elmúlt öt évben nagyjából 25%-os vásárlóerő-csökkenést szenvedtek el.
Nemzetközi és belföldi szereplők
Pompliano kiemelte azt is, hogy kisebb nemzetek, mint például Bhután és El Salvador, már aktívan halmozzák fel a Bitcoint, bár ezeknek az országoknak nincs akkora kockázatuk, mint az olyan nagyhatalmaknak, mint az Egyesült Államok.
Ugyanakkor szerinte a Bitcoinba történő amerikai befektetés potenciális hátrányai is minimálisak.
„A nemzeti adósságunk 850 milliárd dollárral nőtt mindössze az elmúlt 90 napban. Ha ugyanezt az összeget Bitcoinba fektetnénk, az nagyjából a jelenlegi piaci kapitalizációjának felét jelentené. Ez 50–100 milliárd dollár, ami szinte csak aprópénz a kormányzati költésekben. Véleményem szerint ez a kockázat teljesen vállalható.”
Az államok is bekapcsolódnak
Nemcsak nemzetközi szinten, hanem az USA-ban is egyre több állam fordul a Bitcoin felé, mint stratégiai tartalékhoz.
Jimmy Patronis, Florida pénzügyi vezetője például azt szorgalmazza, hogy az állami nyugdíjalap is fektessen Bitcoinba.
Novemberben Pennsylvania törvényhozói olyan javaslatot terjesztettek elő, amely lehetővé tenné az államkincstár számára, hogy eszközeinek akár 10%-át Bitcoinban tartsa.
Ha a törvényjavaslatot elfogadják, az hatalmas lépés lehet a kriptovaluták állami szintű elfogadottsága felé.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A kriptovilág mai hírei: Mi történt ma a blokkláncok, DeFi és kriptoszabályozás terén?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.