2019-ben a bitcoin értéke 3150 dollárról 14 000 dollárig emelkedett, miután zuhanni kezdett a tőzsdékre beáramló bitcoin mennyisége – a történelem megismétli önmagát?
A vezető kriptotőzsdék nagyjából 1,36 millió bitcoin vagyonnal rendelkeznek, amely nagyjából 12.880 millió dollárt ér.
Amikor legutoljára ilyen alacsony volt a nagy tőzsdék bitcointartaléka, a vezető kriptopénz értéke 3150 dolláról 14 000-ig emelkedett.
Emellett a piaci adatok azt mutatják, hogy egyre több befektető utalja ki bitcoinvagyonát a tőzsdékről. Ez arra utal, hogy a kereskedők nem terveznek eladásokat a jelenlegi, 9400 dolláros árfolyamon.
Miért utalják ki a befektetők bitcoinjukat?
Tavaly, az első negyedév során 4 hónapig 3150 és 4500 dollár között mozgott az árfolyam. Amikor a tőzsdékre áramló bitcoin mennyisége csökkenni kezdett, az árfolyam növekedésnek indult. Három hónap alatt 4000 dollárról 14 000 dollárig emelkedett a kriptopénz, amely rekordnak számító, 250%-os növekedést jelent.
9500 dollárnál hasonló jelenséget tapasztalhatunk. Egyre kevesebb befektető utal a nagy tőzsdeplatformokra, amely azt mutatja, miszerint nem kockáztatják meg, hogy 9500 és 10 000 dollár között kezdjenek eladásokba.
A tőzsdékre érkező bitcoin mennyiségének 12 hónapos mélypontja egybeesik több hosszú távú indikátorral is, melyek azt mutatják, hogy újabb emelkedés várható. Az olyan makromutatók, mint az aranykereszt és a Puell Multiple szerint a bitcoin hasonló bika futamba kezdhet, mint 2019 elején.
A Puell Multiple egy olyan mutató, amely a forgalomban lévő készletet veti össze a bányászok jövedelmével, hogy megállapítsa, nincs-e túl sok eladás vagy vásárlás a piacokon. A Puell Multiple értéke jelenleg 0,4. 2019 decemberében, amikor 3150 dollárig esett a bitcoin értéke ez 0,3 volt.
A készletre figyelő mutató szerint a bitcoin rövid távon egy kisebb visszahúzódást tapasztalhat, de közepes és hosszú távon jelentős áremelkedés várható.
A bitcoin emellett kirajzolta a hetedik aranykeresztjét is. A korábbi hat aranykereszt közül hármat követett hatalmas áremelkedés.
Aranykeresztről akkor beszélünk amikor két hosszú távú, exponenciális mozgóátlag keresztezi egymást. Ez általában akkor történik meg, amikor a bitcoin értéke emelkedésnek indul egy nagy kiárusítás után.
Mohit Sorout, a Bitazu Capital alapító pertere elmondta:
„Nemrég szemtanúi lehettünk a bitcointörténelem hetedik aranykeresztjének. A korábbi 6 aranykeresztből 3 vezetett hatalmas áremelkedésekhez. Persze bármely mutató, amely nem 100%-os, az csak egy mém, amivel nem is kell foglalkozni.”
Két változó, amely eltér a 2018-as és 2019-es emelkedések között
A bitcoin jelenlegi áremelkedése jelentős eltéréseket mutat az elmúlt 2 évben látottaktól
Most sokkal több hagyományos és intézményi befektető van a piacokon, a határidős kereskedők helyett, akik nagy tőkeáttéttel kereskednek.
Így alacsonyabb az esélye egy későbbi árzuhanásnak, amely kirázhatja a long pozíciókat, emellett a hosszú távú makro mutatók szerint közepes-hosszú távon jelentős áremelkedés várható.
Olvastad már? 4 lehetséges ok, amiért nagyot szólhat a bitcoin júniusban
Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂