Képzelj el egy szokatlan jelenetet, az Egyesült Államok kormánya, Trump elnök vezetésével épp fejest ugrik a kriptovilágba.
Nem is akárhogyan, egyenesen a Bitcoinba. A cél egy úgynevezett „Stratégiai Bitcoin Tartalék” létrehozása.
Elnevezésben erős, de még érdekesebb, hogy mindezt az adófizetők pénze nélkül próbálják megvalósítani.
Hogyan? Nos, elég kreatívan, és mikor azt mondom, kreatívan, akkor nem túlzok.
Kincskeresés állami szinten
Bo Hines, a Fehér Ház kriptoügyekért felelős tanácsának vezetője egy friss interjúban mesélt a tervekről.
Elmondása szerint számtalan lehetőséget vizsgálnak, hogy hogyan tudnák előteremteni a szükséges forrásokat.
Vámbevételek? Simán. Régi aranytanúsítványok újraértékelése? Az is szóba jöhet.
Ezek az aranytanúsítványok jelenleg hivatalosan még mindig 43 dollár/uncia értéken vannak nyilvántartva, mintha csak 1971-et írnánk.
Eközben a tényleges aranyár ma már több, mint 3200 dollár. Ha ezeket a régi papírokat mai áron értékelnék újra, komoly „papírnyereség” keletkezhetne, amit elvileg úgy is fel lehetne használni Bitcoin-vásárlásra, hogy közben az aranytartalékokhoz nem is kell hozzányúlni.
Olyan, mintha egy poros térképet találnál a padláson, ami egy régen elfeledett kincshez vezet.
„Semmit nem hagyunk ki, mindent megvizsgálunk” – mondta Hines az Anthony Pomplianónak adott interjújában.
És tényleg úgy tűnik, mintha minden követ felforgatnának, hogy összejöjjön ez a tartalék.
A kezdeti készlet lefoglalt kriptóból származik
De itt jön a történet igazán pikáns része, hiszen a Bitcoin-alap létrehozásához szükséges indulótőke részben bűnügyekből származó, lefoglalt eszközökből jön.
A hatóságok által elkobzott Bitcoin most az állam kezdőcsomagja a digitális tartalék kiépítéséhez.
És ez még nem minden. Hines utalt egy hosszabb távú tervre is, egy digitális eszközöket szabályozó keretrendszer kidolgozására, amely nemcsak az innovációt támogatná, hanem az USA által kibocsátott stabilcoinok globális elterjedését is ösztönözné.
Sőt, azt mondta, hogy a Fehér Ház tempója most olyan, mint egy startupé. Egy ilyen mondatot öt évvel ezelőtt még sci-finek hittünk volna.
A kényes kérdés
És akkor térjünk rá arra, amiről Hines nem beszélt, Trump saját kriptós projektjeire. Itt van például a sokat vitatott TRUMP memecoin, amit sokan egyszerű pénzlehúzásnak tartanak.
Maxine Waters kongresszusi képviselő például nyíltan azt állítja, hogy ez egy klasszikus átverés volt, a bennfentesek zsebre tették a nyereséget, a kisbefektetők pedig ott maradtak a veszteséggel.
És ott van még a Trump család kriptós cége, a World Liberty Financial is, amely nemrég dobott piacra egy stabilcoint, amit az amerikai dollárhoz kötöttek.
Ha ehhez hozzávesszük Trump végrehajtási rendeleteit, amelyek a kriptó előmozdítását célozzák, nehéz nem feltenni a kérdést, ez most tényleg nemzeti stratégia, vagy inkább személyes haszonszerzés?
A kormányzat szerint nyáron érkezik a hivatalos jelentés, amely részletesebben bemutatja a terveket. Addig viszont nem marad más, csak a kérdések. És ezek egyre nagyobbak.
Olvastad már? A TRUMP token felszabadítása újabb eladási hullámot indíthat
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.